اخبار

دومین کنگره جهانی گردشگری ورزشی

گردشگری و ورزش متحد برای پایداری

گردشگری ورزشی می تواند نقش مهمی را در تنوع اقتصادی، رشد و توسعه پایدار مقاصد در سراسر جهان ایفا کند.

 

دومین دوره کنگره جهانی گردشگری ورزشی (WSTC)، که توسط UNWTO، دولت کرواسی از طریق وزارت گردشگری و ورزش خود، و عضو وابسته هیئت گردشگری ملی کرواسی برگزار شد، کارشناسان و رهبران از سراسر بخش های ورزش و گردشگری را گرد هم آورد. در کنار نمایندگان مقاصد و مشاغل. این کنگره که تحت عنوان ” گردشگری و ورزش متحد برای پایداری” برگزار شد ، بر موضوعات کلیدی مانند تاثیر اقتصادی گردشگری ورزشی و کمک آن به اهداف توسعه پایدار (SDG) متمرکز شد.

زوراب پولولیکاشویلی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری می گوید: “گردشگری ورزشی نقشی کلیدی در افزایش رشد اقتصادی و توسعه اجتماعی در بسیاری از مقاصد ایفا می کند. ایجاد شغل و حمایت از مشاغل در شهرها و جوامع روستایی به طور یکسان. به منظور به حداکثر رساندن پتانسیل خود، بخش دولتی و خصوصی. بازیگران باید با هم همکاری کنند، و اینجاست که UNWTO وارد عمل می‌شود».

خانم نیکولینا برنیاچ، وزیر گردشگری و ورزش کرواسی گفت: “من بسیار به میزبانی این کنگره در کرواسی افتخار می کنم. ما از شنیدن بسیاری از سخنرانان بین المللی و کروات عالی و همچنین ارائه فرصت های فراوان توسعه پایدار گردشگری ورزشی لذت بردیم. در کرواسی، دولت کرواسی بودجه سخاوتمندانه ای را برای ایجاد زیرساخت های گردشگری فعال، در راستای هدف ما برای تبدیل کرواسی به مقصد گردشگری ورزشی رقابتی جهانی، تضمین کرده است.”

ارائه مزایای گردشگری ورزشی

در کنار ارزیابی اثرات گردشگری ورزشی، کنگره همچنین مزایای بالقوه بخش رو به رشد، از جمله پیوندهای آن با سلامت و رفاه، و اهمیت آن برای تبلیغ مقاصد به مخاطبان بزرگتر و متنوع تر را بررسی کرد. در زادار، رهبران مقاصد گردشگری ورزشی تثبیت شده و نوظهور، بینش ها و بهترین شیوه های خود را برای ارائه توصیه هایی برای افزایش اندازه و نفوذ این بخش به اشتراک گذاشتند.

 

گردشگری ورزشی نقش کلیدی در افزایش رشد اقتصادی و توسعه اجتماعی در بسیاری از مقاصد دارد. ایجاد اشتغال و حمایت از مشاغل در شهرها و جوامع روستایی بشکل یکسان.

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا