بلاگ

آپ سلینگ در بازاریابی و فروش هتل

آپ سلینگ

آپ سلینگ چیست ؟

 

آپ سلینگ نوعی استراتژی فروش است که مشتری را به سوی انتخاب محصولاتی مشابه با قیمت بالاتر هدایت می کند. همانطور که اشاره شد، این محصول باید دارای خصوصیات مشخصی باشد و نمی توان تنها برای فروش بیشتر محصولی گران قیمت که توان رقابت با نمونه مورد نظر مشتری را ندارد معرفی کرد. محصول پیشنهادی نسخه ای ارتقا یافته، پیشرفته و گران تر از محصول انتخابی مشتری است که نه تنها رضایت بیشتر مشتری را به دنبال خواهد داشت، بلکه سود کسب و کار را نیز افزایش می دهد.

 

اهمیت آپ سلینگ

 

آپ سلینگ هنر ارتقا تجربه خرید مشتریان است. این هنر برای هر یک از طرفین مزایای خاص خود را خواهد داشت، از این می توان آن را تکنیکی کاملا سودمند به شمار آورد. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین و همچنین مجموعه های سنتی تا اندازه زیادی وابسته به استراتژی آپ سلینگ هستند. مهم ترین دلایل این وابستگی شامل موارد زیر خواهد بود

 

 

آپ سلینگ در هتل

 

به ارائه خدمات بیشتر (قابل رقابت با خدمات درخواستی میهمانان) به میهمانان هتل گفته می شود . مثلا ارائه صبحانه بصورت بوفه ( در صورتی که در حالت عادی بوفه نباشد )

یا همچنین ارائه تخفیفات خاص ( در صورت اقامت  بیشتر ، تخفیفات بیشتری شامل میهمانان خواهد شد ) یا مثلا ارائه اتاق بهتر با افزایش نرخ اندک  نسبت به اتاق درخواستی میهمان

تکتنیک آپ سلینگ همانطور که به بهبود تجربه میهمان کمک می کنند به افزایش درآمد هتل نیز کمک خواهد کرد .

 

انواع روش های آپسلینگ  برای افزایش درآمد در هتل ها :

 

در زیر به تعدادی از روش های آپ سلینگ در هتل ها اشاره می کنیم که شما بعنوان مدیر هتل یا مدیر بازاریابی و فروش می توانید از آنها استفاده کنید .

 • محدودیت ها:

  وقتی از محدودیت صحبت می شود در واقع منظور این است که هتل ها می توانند محدودیت هایی را در حداقل شب های رزرو یا حداقل اتاق های رزرو ارائه دهند. به عبارت دیگر ، استراتژی فروش در هتل می تواند بر اساس تعداد شبهایی که میهمان قصد دارد در کنار شما باشد (طول مدت اقامت) یا بر اساس تعداد اتاقهایی که گروهی از میهمانان می خواهند  و با توجه به استراتژی فروش در زمان ، اعمال محدودیت کنند.

 

 • حد اقل شبهای قابل رزرو

  این یک استراتژی بسیار عالی برای هتل هاست برای آپ سلینگ فروش اتاق هایی که برای بیشتر از یک شب رزرو می شوند . اگر میهمانی برای 5 شب رزرو می کند می توانید برای شب ششم و هفتم او را به یک اتاق بهتر ارتقاء دهید .

 

 • حداقل اتاق های قابل رزرو

  شبیه استراتژی بالاست با این تفاوت که تعداد اتاق ها در آپ سلینگ مورد توجه قرار می گیرد . مثلا اگر یک رزرو گروهی به 10 اتاق برسد می توانید با همان قیمت اسمی آنها را به اتاق های بهتر ارتقاء دهید .  این یک روش شگفت انگیز برای ایجاد احساس بهتر به تعداد زیادی از میهمانان در یک زمان است  .  صادقانه بگویم این روش هزینه ای روی دست شما نمی گذارد ولی خوشنامی و رضایت مندی زیادی در خود نهفته دارد .

 

 • بسته ها
  • ارائه بسته های مختلف اقامت و پذیرائی در واقع قدیمی ترین نوع آپ سلینگ هستند که اکثر مدیران فروش هتل ها آنها را طراحی و ارائه کرده اند .  با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین در دسترس بودن نرم افزارهای مختلف هتل در حال حاضر ، شما نه تنها می توانید انواع بسته ها را تعریف کنید بلکه می توانید آنها را شخصی سازی نیز بکنید.
  •  مدیران فروش هتل ها می توانند با طبقه بندی میهمانان خود و طراحی بسته های مختلف با توجه به نیازهای بررسی شده هر طبقه ، بسته های مختلفی ارائه دهند که نه تنها فروش هتل را ارتقاء بخشد ، تعداد مشتریان وفادار هتل را نیز در نظر داشته باشد.بعنوان مثال زوجی که برای ماه عسل اتاق رزرو می کنند می توانند بطور بالقوه به مشتریان وفادار شما تبدیل شوند اگر مدیران فروش هتل برای این نوع میهمانان پیش بینی کرده باشند . مثلا می توانید برای این نوع میهمانان با اضافه شدن مبلغ کمی به اتاق مورد درخواست میهمان پیشنهادات به یاد ماندنی زیادی در نظر بگیرد مثل ارتقاء به سوئیت های ویژه عروس و داماد همراه با شامی رمانتیک در اتاق شان . میهمانان از امکانات هتل و همچنین خدمات قابل ارائه شما اطلاعی ندارند و این وظیفه مدیران فروش هتل هاست که علاوه بر معرفی خدمات هتل ، رضایت مندی هرچه بیشتر میهمانان هتل را  ایجاد کنند.
  • با طراحی بسته ها می توانید علاوه برای ایجاد رضایتمندی هر چه بیشتر به درآمد غیر از اتاق بیشتری نیز برخوردار شود .

 

 • تخفیفات اقامت طولانی مدت
  • هتل ها می توانند شانس آپ سلینگ خدمات بیشتر را در ارائه تخفیفات و پکیج های طولانی مدت چندین برابر کنند . برای میهمانانی که برای اقامت طولانی مدت در هتل هستند خرج کردن مقدار بیشتری پول برای دریافت اقامت راحت تر و خدمات بیشتر چندان سخت نیست .

 

 • شولدر نایت (shoulder nights)

  ارائه اقامت بیشتر در تاریخ های خاص . در این استراتژی زمان های قبل و یا بعد از دوره پیک را با ارائه تخفیفات بیشتر به میهمانان ارائه می گردد . البته قیمتی که برای دوره های شولدر ارائه می شود معمولا کمتر از مبلغ هر شب به تنهائی است و البته برای میهمانان نیز معمولا بهتر است چرا که برای تاریخ های مورد نظر مبالغ کمتری می پردازند.

 

 • ارتقاء اتاق
  • یکی از معمول ترین آپسلینگ ها در خدمات هتل داری است . به معنی بهتر کردن اتاق میهمان نسبت به درخواست اولیه . بعنوان مثال اگر میهمان اتاق دو تخته معمولی رزرو نموده است می توانید اتاقش را به دوتخه رویال ارتقاء دهید .

 

 

ما ؛ بعنوان گروه مشاوره و اجرای سایت دستیار هتل ، همواره برای طراحی و

تدوین ، مشاوره و اجرا استراتژی های مختلف بازاریابی و فروش در کنار شما

هستیم .

 

با ما تماس بگیرید

 

 

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا