بلاگ

صرفه جویی در وقت و هزینه با چک لیست خانه داری هتل

SOP خانه داری هتل

SOP های خانه داری (روش های عملیاتی استاندارد) و چک لیست خانه داری هتل و چک لیست های دیجیتال به تنهایی تضمینی برای ثبات ، دقت و کیفیت نیستند .

ارزش آنها در صرفه جویی در وقت و هزینه های هتل شما نهفته است، در صورتی که  اطمینان داشته باشید که تیم خانه داری شما پر از اعضای سخت کوش و جزئیات گرا است.

بیاموزید که چگونه از پتانسیل واقعی SOP های خانه داری بیشترین استفاده را ببرید  و چک لیست های ضروری را برای رسیدن به این مقصود در واحد خانه داری عملیاتی کنید.

 

چرا SOP ها و چک لیست های خانه داری ضروری هستند؟

هنگام اقامت در هتل، تمیزی اولویت شماره 1 همه است. بسیاری از مهمانان شما برای بخش خانه داری ارزش قائل هستند، که به شدت بر رضایت آنها تأثیر می گذارد.

اجرای SOP باعث ایجاد هم افزایی بین اهداف کسب و کار، انگیزه کارکنان و رضایت مشتری می شود. آنها ارزش ها و فرهنگ شرکت شما را منعکس می کنند و در عین حال به عنوان دارایی برای افزایش اعتبار آنلاین هتل شما عمل می کنند.

مطالعات علمی متعدد ثابت کرده اند که چک لیست ها به طور مستقیم بر بهره وری، مدیریت زمان، تمرکز و حافظه تأثیر می گذارند. به همین دلیل است که SOPهای خانه داری یک ابزار ضروری برای بهبود عملکرد کارکنان و بهبود عملکرد هتل شما هستند. آنها را به عنوان اهداف SMART برای هتل خود در نظر بگیرید – همه چیز در مورد سازماندهی وظایف به گونه ای است که تیم شما را از طریق مراحل کوچک و قابل مدیریت به اهداف بزرگ برساند.

اما آیا دادن فهرستی از وظایف به کارکنانم کافی نیست؟

اگر مشخص نکنید، هر خانه دار می تواند الزامات کار را متفاوت تفسیر کند. یک کار “تمیز کردن اتاق” ممکن است به معنای پاک کردن اولیه برای یک خانه دار و یک اسکراب کامل برای دیگری باشد. از آنجایی که هر کار مستقیماً بر رضایت مشتری تأثیر می گذارد، نباید این ریسک را بپذیرید.

بر خلاف چک لیست های کاغذی، چک لیست های دیجیتال پایدارتر، شفاف تر، کارآمدتر هستند و می توانند برای تیم های مختلفی که در اطراف ملک هتل کار می کنند سفارشی سازی شوند. استفاده از نرم افزار خانه داری به شما کمک می کند تا عملیات آشفته هتل را به همکاری تیمی شفاف، پاسخگو و خودکار تبدیل کنید.

برای یافتن چک لیست خانه داری اینجا را کلیک کنید.

 

3 مزیت کلیدی استفاده از SOP در بخش خانه داری شما

رویکردهای زیادی برای بهبود مدیریت عملیات هتل و موفقیت هتل شما وجود دارد. با این حال، اجرای SOPهای خانه داری تنها موردی است که تأثیر فوری دارد. در اینجا سه دلیل اصلی برای شروع استفاده از آنها از امروز آورده شده است.

1. مدیریت عملکرد و مسئولیت پذیری شخصی را کنترل کنید

چگونه می توانید آنچه را که نمی توانید اندازه گیری کنید مدیریت کنید؟ بدون وجود استانداردها، می توانید با تام کروز تماس بگیرید زیرا ردیابی و مدیریت عملکرد بخش خانه داری شما به ماموریت غیرممکن تبدیل می شود.

استانداردها و رویه‌های خانه‌داری رعایت نظم و مسئولیت پذیری  را تشویق می‌کند – تیم‌های خانه‌دار، تعمیر و نگهداری و فرانت آفیس می‌دانند که مسئول پیگیری هر عمل و گزارش آن پس از خاتمه آن عملیات هستند.

اگر خانه دار شما بگوید ملحفه ها را عوض کرده اند، اما یک مهمان از رختخواب کثیف شکایت کند، می دانید که جایی از پروسه عملیات دچار مشکل شده است. استفاده از SOPهای خانه داری باعث می شود که هر یک از کارکنان برای احترام به فرآیندها پاسخگو باشند.

تکمیل چک لیست های خانه داری که به SOP های هتل شما پایبند باشد، می تواند از مشکل های احتمالی جلوگیری کند.

مسئولیت پذیری شخصی نیز در مورد تغییرات اهمیت دارد. هر زمان که فرآیند جدیدی را اجرا می کنید، می توانید SOP های خانه داری را به روز کنید و تغییرات را به کارکنان اطلاع دهید. اگر چک‌لیست‌های کاغذی را به‌روزرسانی کنید و فهرست‌های جدید را چاپ کنید، احتمالاً کارکنان خانه‌داری شما برای اجرای تغییرات زحمتی نمی‌کشند. علاوه بر این، در صورت وجود، راه مطمئن و کارآمدی برای ردیابی نخواهید داشت.

استفاده از روش های عملیاتی استاندارد خانه داری باعث افزایش اعتماد به نفس کارکنان شما نیز می شود. هر زمان که مطمئن نباشید چگونه یک کار خاص را انجام دهید، خانه دارها می توانند به SOP ها مراجعه کنند و در زمان و تلاش برای کارهای دیگر صرفه جویی کنند.

2. کنترل کیفیت و سازگاری

هر اشتباه در خانه داری می تواند یک ستاره از درجه کیفی که میهمانان به هتل شما داده اند، کم کند. فقط چند شکایت در مورد پاکیزگی لازم است تا مهمانان آینده، شما را برای همیشه ترک کنند و یا میهمانان جدید با خواندن نظرات میهمانان دیگر، به هتل شما مراجعه نکنند.

استانداردها و رویه‌های خانه‌داری است که می تواند عکس‌هایی را که مهمانان هنگام رزرو محل اقامت روی سایت ها می‌بینند را با عکس‌هایی که پس از بازکردن در اتاق هتل مشاهده می کنند، مرتبط کند. آنها استانداردهایی را برای کارکنان شما تعیین می کنند تا از ثبات و کیفیت با تضمین انجام کارها به طور مداوم در همه اتاق ها اطمینان حاصل کنند.

این می تواند به همین سادگی باشد که کارکنان شما چگونه ملحفه ها را روی تخت ها پهن می کنند، لوازم بهداشتی را چیده و حوله ها را تا می کنند. همه این جزئیات کوچک فقط اتفاق نمی افتد – اجرای بی عیب و نقص هر کار مستلزم استراتژی، برنامه ریزی و ارتباطات عالی است.

چک لیست ها و SOP ها میانبرهای شما برای تضمین کیفیت هستند، زیرا هیچ اتاقی دیگر با تاخیر آماده نمی شود، اتاق ها نیمه کاره رها نمی شود  یا به اشتباه نادیده گرفته نمی شود.

3. آموزش کارکنان و به حداقل رساندن گردش مالی

SOPهای خانه داری درها را به روی اجرای مدیریت عملکرد باز می کنند، شناسایی نقاط قوت کارکنان شما  و دریافت اینکه در کجا می توانند از جلسات آموزشی اضافی استفاده کنند.

مدیران باتجربه با استفاده از آنها هم به عنوان بخشی از جلسات آموزش و کارآموزی کارکنان جدید و هم برای آموزش مستمر کارکنان موجود، قدمی فراتر می گذارند.

برای کارآموزان جدید، خانه داری می تواند به عنوان فهرستی از کارهایی باشد که باید انجام دهند. با معرفی چک لیست های دیجیتالی که آنها را در انجام کامل و صحیح وظایف خود راهنمایی می کند، در زمان و هزینه گرانبها صرفه جویی کنید. خانه دارهای جدید دقیقاً می دانند که در هر اتاق چه کاری باید انجام دهند.

به عنوان یک مدیر، باید از چک لیست های دیجیتالی برای ارزیابی موثر استخدام های خانه دارهای جدید استفاده کنید. یک راه عالی برای انجام این کار، کمی کردن اشتباهات تمیز کردن با سفارشی کردن درجه تمیزی برای همبستگی با درصد یا امتیاز است.

به عنوان مثال، یک تخت کاملاً درست شده 5 امتیاز دارد، در حالی که یک تخت خواب با ایراد می تواند ارزش 2 امتیاز را داشته باشد.

هنگامی که میانگین را تعیین کردید، در پایان بازرسی خواهید دید که هر کارآموز خانه دار چقدر خوب عمل می کند.

پیاده سازی SOP ها و چک لیست های خانه داری دیجیتال باعث افزایش انطباق کارکنان با شیوه های عملیاتی شما می شود.

دانش شما سازماندهی خواهد شد، فرآیندهای کاری واضح خواهد بود و کارکنان در قبال حفظ استانداردهای واضح شما پاسخگو خواهند بود، که به طور مستقیم به رضایتمندی مهمانان هتل شما کمک خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی با ما تماس بگیرد.

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا