بلاگ

هزینه ساخت هتل متوسط چقدر است ؟

محدوده میانگین 13.000.000 تا 32.000.000 دلار

سرمایه گذاری در صنعت توریسم و هتلداری برای بسیاری از افراد سرمایه گذاری خوبی به نظر می رسد زیرا یکی از صنایعی است که همچنان رشد بسیار خوبی را تجربه می کند. هتل ها در اندازه ها و شکل های گوناگونی وجود دارند ، از متل ها و مسافرخانه های ساده گرفته تا هتل های مجلل و بزرگ پنج ستاره .

به همین دلیل طیف هزینه های پروژه های تعریف شده بسیار متنوع است . میانگین اعلام شده جهانی چیزی بین 13.000.000 تا 33.000.000 دلار می باشد که بیشتر سرمایه گذاران چیزی حدود 22.100.000 دلار برای یک هتل سه ستاره با میانگین 100 اتاق پرداخت کرده اند .

کمترین قیمت این لیست یک متل دو طبقه است که با مبلغی حدود 7.500.000 دلار می توان هزینه کرد و در صدر این لیست مبلغی حدود 60.000.000 دلار برای ساخت یک هتل لوکس 5 ستاره می توان هزینه کرد .

 

هزینه ساخت یک هتل

 

 

 

هزینه ساخت یک هتل بر اساس نوع هتل :

 

 

 

هزینه ساخت هتل در هر فوت مربع

 

برای ساخت هتل ،هزینه های بسیار زیادی برای هر فوت مربع ( هر فوت مربع برابر با 0.09 متر مربع  می باشد ) وجود دارد. این به این دلیل است که انواع مختلف هتل ها با توجه به نوع امکانات رفاهی پیش بینی شده ، منطقه ساخت و متریال پیش بینی شده متفاوت هستند . علاوه بر این، هتل‌هایی که در مناطق شهری ساخته می‌شوند معمولاً هزینه هر فوت مربع بالاتری نسبت به هتل‌های ساخته شده در مناطق روستایی یا حومه شهر دارند. به همین دلیل، هزینه ساخت هتل برای هر فوت مربع بین 134 تا 550 دلار تخمین زده می شود.

در جدول زیر هزینه های حدودی بر اساس نوع هتل مشخص شده است .

 

 

هزینه ساخت هتل به ازاء هر اتاق :

در حالی که مبنای محاسبه بر اساس متر مربع یا فوت مربع روشی محبوب و عمومی است ، اما بسیاری از هتل ها مبنای محاسبات خود را بر اساس اتاق تعیین می کنند .

این روش با پیشبین تعداد میهمانان به جای فضای کلی ، تعیین هزینه کل پروژه را آسانتر می کند .

مانند متر مربع ، هزینه ساخت یک هتل بر اساس هر اتاق نیز بسته به نوع هتل مورد نظر متفاوت است . اگر چه مکان نیز نقشی تعیین کننده دارد .

 

 

هزینه ساخت هتل های خاص

 

علاوه بر متل ها و هتل های معمولی، هتل های خاص دیگری نیز وجود دارند که برای مقاصد خاصی طراحی می شوند و نیازهای خاصی را برآورده می کنند . برخی از این هتل ها در ردیف هتل های لوکس ” 5 ستاره ” قرار می گیرند و برخی دیگر نیز هزینه های مختص به خود را دارند .

در جدول زیر هزینه ساخت هتل هایی خاص درهر فوت مربع ذکر شده است .

 

 

تفکیک هزینه ساخت هتل

هر هتل از نظر اندازه، مقیاس، تعداد اتاق، زمین و مصالح ساختمانی با هتل دیگر متفاوت است . به همین دلیل هزینه ها و درصد های دقیقی نمی توان ارائه کرد .

با این حال، می توان عناصر مختلف ساخت هتل را به درصدها و دسته بندی هایی تقسیم کرد که می توانید از آنها برای تعیین بودجه پروژه ساخت هتل خود استفاده کنید .

توجه داشته باشید که درصد ها و مبالغ ذکر شده در هر مکان و هر پروژه می تواند متفاوت باشد ولی می توانید ایده کلی برای شروع پروژه خود بدست آورید .

هزینه های زمین

هزینه زمین معمولا در کل هزینه ساخت لحاظ می شود . این هم شامل خرید زمین و هم هر کاری است که باید قبل از توسعه انجام شود . این ممکن است شامل ساختمان های موجود و بازسازی یا تخریب آنها نیز باشد .

به طور کلی هزینه زمین 10 تا 21 درصد از کل هزینه پروژه است .

 

هزینه های سخت

هزینه های سخت هزینه های مربوط به ساخت و ساز هستند . اینها ممکن است شامل ساختن یا نوسازی یک ساختمان موجود نیز باشد . این شامل مواد و متریال مصرف و نیروی انسانی مورد نیاز برای ساخت و تکمیل پروژه می شود .

هزینه های سخت شامل مواد تکمیلی مانند کفپوش ها و دیوارها و مصالح ساختمانی اولیه مانند بتن و آهن و فولاد ( اسکلت فلزی) می باشد .

از آنجایی که این گروه شامل طیف وسیعی از مواد و شامل ساخت و سازهای جدید و نوسازی املاک موجود نیز هست ، هزینه آن 55 تا 66 درصد از کل پروژه است .

 

هزینه های نرم

هزینه های نرم هزینه های خارج از ساخت ساز هستند .

شامل دسمتزد معمار و طراحان داخلی ، نقشه کش ، مهندسان سازه و موارد دیگر مانند نگهداری ، بیمه ها ، مجوزها ، مالیات و سایر هزینه های مربوط به ساختمان می شود که در سازه نهایی قابل مشاهده نیستند .

این نوع هزینه ها به طور متوسط حدود 12 درصد از کل بودجه شما است .

 

مبلمان، وسایل و تجهیزات

هتل شما وقتی قابل بهره برداری است که تجهیزات آن خریداری و چیده شده باشد . بنابر این، علاوه بر هزینه های سخت ساختمان ، باید هزینه خریداری و تامین تجهیزاتی مانند تخت خواب ، میز و دکوراسیون چوبی ، تجهیزات رستوران و آشپزخانه ، چراغ ها ، سینک ها ، لوله کشی و ملزوماتی مانند ملحفه ، بالش و … را نیز در نظر بگیرید.

این بخش از هزینه ها باید حدود 9 درصد از کل هزینه های پروژه باشد .

 

هزینه های افتتاحیه

همچنین در کل بودجه باید همه مواردی که برای افتتاح و راه اندازی هتل مورد نیاز است را در نظر بگیرید . که شامل هزینه های بازاریابی ، آموزش و استخدام کارکنان ، خدمات فنی مانند آب و برق و .. می شود .

این بخش مهمی از کل بودجه است و نباید از آن غافل شد .

این بخش معمولا 3 درصد از کل هزینه های پروژه را شامل می شود .

 

در نوشته فوق سعی کردیم دید کلی نسبت به هزینه های ساخت هتل به مخاطبین ارائه کنیم .

لطفا توجه داشته باشید عدد های ذکر شده ، اعداد بیان شده در کشورهای دیگر است و ممکن است به کشور ما تغییرات اساسی داشته باشد .

ولی میتواند بعنوان یک نقشه کلی سازندگان هتل را آگاه نماید .

ما در تیم دستیار هتل همیشه آماده هستیم تا خدمات فنی، از اصلاح نقشه تا راه اندازی هتل را به بهره برداران و سرمایه گذاران این صنعت ، ارائه دهیم .

با ما تماس بگیرید.

 

منبع : https://www.fixr.com

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا