راه اندازی هتلبلاگ

تعداد نیروی انسانی هتل چند نفر باید باشد ؟

برای ارائه خدمات مطلوب در هتل به چه تعداد نیروی انسانی نیاز داریم ؟

تعداد نیروی انسانی هتل چند نفر باید باشند تا ارائه خدمات ممکن و مناسب باشد ؟

مهمترین سوالی که در زمان راه اندازی و سیستم گذاری هتل پرسیده می شود معمولا این سوال است، تعداد نیروی انسانی هتل چند نفر باید باشد؟

قصد داریم در این مقاله در رابطه تعداد نیروی انسانی مورد نیاز برای هتل ها مطالبی کاربردی ارائه دهیم . قصد ما در سایت دستیار هتل با توجه به پیشینه عملیاتی که داریم ؛ ارائه راهکارهای عملیاتی است نه صرفا تئوری …

برای تعیین تعداد نیروی انسانی مورد نیاز درهتل ها ما نیاز داریم تا پاسخ سوالهای زیر را بدانیم .

– درجه هتل چیست ؟ هتلی که قرار هست راه اندازی گردد چند ستاره است ؟

در واقع یک سوال بسیار مهم همین سوال است . میخواهیم در کدام سطح خدمات ارائه دهیم ؟ پنج ستاره یا یک ستاره ؟ طبیعتا هرچه درجه هتل بالاتر باشد نیاز به نیروی انسانی بیشتر و حرفه ای تر دارد . شما نخواهید توانست برای هتل پنج ستاره با استاندارد های هتل یک ستاره نیرو انسانی در نظر بگیرید . این کار یک اشتباه مرگبار برای برند هتل شماست .

– تعداد اتاق های هتل چند تاست ؟

مهمترین سوال دوم همین سوال است . برای چه تعداد اتاق در نظر داریم خدمات ارائه دهیم ؟ پاسخ این سوال در ترکیب با سوال اول می تواند تا حدود زیادی چهارچوب کلی استخدام نیروی انسانی را ایجاد نماید .

-چه فضاهای درآمد زایی در هتل وجود دارد ؟

هتل چند رستوران دارد ؟

تعداد کافی شاپ چند تاست ؟

فضاهای خدماتی دیگر کجا ها تعریف شده اند ؟ اسپا ؟ مجموعه آبی ؟ و ….

 

– نقشه ساختمانی هتل چطور طراحی شده است؟

طراحی اصولی و استاندارد هتل بر تعداد نیروی انسانی مورد نیاز هتل تاثیر مستقیم دارد. یعنی اگر طراحی هتل استاندارد نباشد میتواند تا ۲۰ درصد در افزایش نیروی انسانی مورد نیاز تاثیر مستقیم داشته باشد و علاوه بر این افزایش خدمات مناسبی هم ارایه نمی گردد.

– سیستم گذاری و تعریف فرایند ها چگونه انجام شده است ؟

همانطور که می دانید فرایند ها یکی از اصول بازاریابی خدمات است و تعریف استاندارد آنها می تواند نقش مستقیمی در کاهش نیروی انسانی و افزایش رضایتمندی داشته باشد . در صورتی که عدم طراحی و پیاده سازی صحیح می تواند تا ۱۰ درصد افزایش نیروی انسانی بدنبال داشته باشد .

 

درنظر داشته باشید که تعیین صحیح تعداد نیروی انسانی مورد نیاز علاوه بر کاهش هزینه های هتل افزایش رضایتمندی و ارایه خدمات صحیح و با کیفیت را بدنبال خواهد داشت . در صورتی که عدم تشخیص صحیح می تواند زیان های جبران ناپذیری بدنبال داشته باشد .

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا