بلاگ

بهترین راه‌ها برای استخدام در هتل ها بصورت آنلاین چیست؟

بهینه سازی فرایند استخدام نیروی بصورت آنلاین در هتل

استخدام در هتل ها بصورت آنلاین

صنعت مهمان نوازی با کمبود کارکنان واجد شرایط و با انگیزه مواجه است، به ویژه پس از شیوع بیماری همه گیر که سفر و گردشگری را مختل کرد. چگونه می توانید بهترین استعدادها را برای هتل، رستوران یا استراحتگاه خود به صورت آنلاین جذب و حفظ کنید؟ در اینجا چند نکته و بهترین روش وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا کارکنان مهمان‌نوازی را به‌صورت آنلاین جذب کنید.

برند کارفرمایی خود را تعریف کنید

برند کارفرمایی شما تصویر و شهرتی است که به عنوان کارفرما در بازار دارید. این منعکس کننده ارزش ها، فرهنگ، مزایا و فرصت هایی است که به کارکنان خود ارائه می دهید. یک برند کارفرمای قوی می تواند به شما کمک کند تا از رقبا متمایز شوید و نامزدهایی را جذب کنید که دیدگاه و اهداف شما را به اشتراک بگذارند. برای تعریف برند کارفرمایب خود، باید نقاط فروش منحصر به فرد خود را به عنوان یک کارفرما شناسایی کنید، مانند ارزش های اصلی و ماموریت خود، و همچنین نحوه رفتار و پاداش با کارکنان خود. علاوه بر این، مهم است که برند کارفرمایی خود را به طور مداوم در تمام کانال های آنلاین خود در میان بگذارید. می‌توانید از وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، تابلوهای شغلی و سایت‌های بررسی برای نشان دادن نام تجاری کارفرمایی خود با اشتراک‌گذاری داستان‌ها، توصیفات، عکس‌ها و ویدیوهای کارکنان و مشتریان خود استفاده کنید. علاوه بر این، با پاسخ دادن به نظرات، سوالات و بازخوردها دررسانه های اجتماعی آنلاین خود، با کارکنان فعلی و بالقوه خود به صورت آنلاین تعامل کنید. کارکنان خود را تشویق کنید تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و دوستان خود را معرفی کنند تا حس اجتماعی و تعلق در بین آنها ایجاد شود. هر گونه دستاورد، جوایز، یا ابتکار مسئولیت اجتماعی را که دارید نیز برجسته کنید.

 

تبلیغات شغلی آنلاین خود را بهینه کنید

آگهی‌های شغلی آنلاین شما باید واضح، مختصر و قانع‌کننده باشد تا تأثیر اولیه خوبی بر نامزدهای احتمالی شما بگذارد. برای بهینه سازی این تبلیغات، باید از کلمات کلیدی استفاده کنید که با مهارت ها، صلاحیت ها و علایق مخاطبین هدف شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، باید مزایا مجموعه خود و مزایای کار کردن برای مجموعه خودتان را مانند حقوق، پاداش،ساعات کاری انعطاف پذیر، آموزش، پیشرفت شغلی، تخفیف ها و غیره را برجسته کنید. در نهایت، یک فراخوان جذاب برای جذب و استخدام نیرو های مورد نظر شما تهیه و تداوین کنید و از کاندیداها دعوت کنید تا درخواست خود را در فرم های آنلاین و یا ارسال به آدرس ایمیل شما انجام دهند. الزامات و مراحل فرآیند درخواست را مشخص کنید تا برای آنها آسان و راحت باشد.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی ابزار قدرتمندی برای دسترسی و تعامل آنلاین با نامزدهای شما هستند. شما می توانید از آن برای ایجاد آگاهی و علاقه به کسب و کار مهمان نوازی خود با به اشتراک گذاری محتوای جذاب و مرتبط که برند، محصولات، خدمات و ارزش های شما را به نمایش می گذارد، استفاده کنید. از هشتگ ها، داستان ها، ویدیوهای زنده و نظرسنجی ها برای افزایش دید و دسترسی استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید کارکنان و فرهنگ خود را با اجازه دادن به آنها سفیران و تأثیرگذاران برند به نمایش بگذارید. با تگ کردن آنها و نشان دادن قدردانی از کارشان، سهم آنها را در رسانه های اجتماعی شناسایی کنید. در نهایت، از رسانه های اجتماعی برای منبع یابی و نمایش نامزدها استفاده کنید. آنها را دنبال کنید، لایک کنید، نظر دهید و پیام دهید. از آنها دعوت کنید تا به گروه ها، رویدادها یا وبینارهای آنلاین بپیوندند. سوال بپرس؛ درخواست بازخورد؛ و مشاوره ارائه دهید.

از ابزارهای ارزیابی آنلاین استفاده کنید

ابزارهای ارزیابی آنلاین می توانند در هنگام ارزیابی و انتخاب بهترین کاندیداها برای نقش مهمان نوازی شما دارایی بزرگی باشند. آنها می توانند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کنند، کیفیت استخدام شما را بهبود بخشند و تعصب را کاهش دهند. به عنوان مثال، می‌توانید ازآزمون‌ها، شبیه‌سازی‌ها یا بازی‌های آنلاین برای سنجش مهارت‌ها و توانایی‌های داوطلبان خود استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از نظرسنجی آنلاین، پرسشنامه یا مصاحبه برای ارزیابی شخصیت و تناسب نامزدهای خود استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از ابزارهای ارزیابی آنلاین برای ارائه بازخورد و بینش به نامزدهای خود، مانند نمرات، نقاط قوت، ضعف یا پیشنهادات آنها استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید نامزدهای خود را در برابر رقبای خود یا استانداردهای صنعت محک بزنید.

یک برنامه onboarding آنلاین ایجاد کنید

پذیرش آنلاین فرآیند ادغام و جهت دهی کارکنان جدید به کسب و کار مهمان نوازی آنلاین شما است که می تواند به کاهش گردش مالی، افزایش بهره وری و افزایش تعامل کمک کند. برای ایجاد یک برنامه موثر، باید آن را با تعیین اهداف، اهداف و انتظارات برنامه ریزی و آماده کنید. علاوه بر این، نقش ها، مسئولیت ها و منابع درگیر را شناسایی کنید. محتوا و فعالیت های onboarding آنلاین را طراحی و توسعه دهید. برای ارائه و تسهیل برنامه، از بسترها و ابزارهای آنلاین مانند کنفرانس ویدیویی، چت، ایمیل یا سیستم های مدیریت یادگیری استفاده کنید. ضمن نظارت بر پیشرفت کارکنان جدید، دستورالعمل‌ها و حمایت‌های واضحی ارائه دهید. در نهایت، برنامه خود را با بازخورد آنلاین و ابزارهای ارزیابی مانند نظرسنجی، رتبه بندی، بررسی یا تجزیه و تحلیل ارزیابی و بهبود دهید. جمع آوری داده ها از کارکنان جدید برای شناسایی نقاط قوت، ضعف و فرصت های برنامه آنلاین خود. در صورت نیاز تنظیمات را انجام دهید.
تیم دستیار هتل برای مشاوره در حوزه منابع انسانی با توجه به سابقه طولانی اجرایی در هتل های مختلف می تواند کمک قابل توجهی به هتلداران عزیز نماید .
برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا