ارزیابی هتل

ارزیابی هتل

ارزیابی عملکرد هتل و اقامتگاه ها

فرض کنید بعنوان بهره بردار یا مالک هتل دوست دارید از وضعیت واقعی و میزان رضایتمندی میهمان از هتل خودتان مطلع شوید به نوعی به ارزیابی هتل خود بپردازید.

فرض کنید بعنوان بهره بردار یا مالک هتل میخواهید عملکرد مدیر خود را ارزیابی کنید و نتیجه گیری کنید که آیا مدیر هتل شما از تخصص کافی برای اداره مجموعه شما برخوردار است ؟

چه می کنید ؟

 

آیا فکرمی کنید با اضافه کردن نیروی های معمتد خودتان به هتل می توانید ارزیابی مناسبی داشته باشید ؟ آیا به نیروی های معمتد خودتان چقدر می توانید ایمان داشته باشید؟ آیا آنان از تخصص کافی برای ارزیابی هتل شما و همچنین ارائه راهکارهای عملیاتی برای رفع موارد موجود آگاهند ؟ آیا فکر می کنید عملیات هتل توسط افراد کم تجربه قابل ا رزیابی است ؟

 

بنا به مفروضات ذکر شده بالا همانطور که اشاره شد ارزیابی عملکرد هتل کاریست کاملا تخصصی ، حتی کارکنان عادی هتل ها نیز توان ارزیابی کل مجموعه را نخواهند داشت . علت اصلی عدم اشراف کامل به عملیات هتل است . هتل مجموعه ای است از واحد های مختلف که هر یک طی فرایند های مختلف با میهمان و واحد های دیگر در ارتباط مستقیم هستند .

 

ممکن است عملیاتی از نظر شما بسیار کوچک و کم اهمیت جلوه کند ؛ ولی در اصل یکی از نقاط اتصال اصلی بین واحد های مختلف هتل خواهد بود .

 

ارزیابی که توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی کشور که متولی اجرای درجه بندی هتل هاست اجرا می شود ، در حال حاضر به هیچ عنوان نمای کامل و جامعی از مجموعه ها به نمایش نمی گذارد .

 

نحوه ارزیابی عملکرد هتل ها و اقامتگاه ها که توسط تیم دستیار هتل اجرا می گردد کاملا تخصصی و از چند جهت شروع و به اتمام خواهد رسید:

  • وجه اول : در واقع دید میهمان به هتل است . سنجش میزان رضایتمندی میهمانان بعنوان شاخص اصلی ارزیابی عملکرد ملاک عمل خواهد بود. قطعا میهمانان از هتلی که خدمات خوبی دریافت نکرده اند راضی نخواهند بود.
  • وجه دوم :مقدار هزینه کرد هتل مورد سنجش قرار خواهد گرفت . در واقع هزینه تمام شده خدمات می تواند بعنوان سنجه ای قابل اطمینان به یاری هتلداران بشتابد. معمولا وقتی فرایند ها در هتلی دارای اشکال است . بهاء تمام شده خدمات نیز به همان نسبت بیشتر خواهد بود .( البته توجه داشته باشید نحوه محاسبه صحیح قیمت تمام شده نیز کاری است کاملا تخصصی )
  • وجه سوم : وضعیت منابع انسانی هتل یا سازمان است که مورد ارزیابی قرار می گیرد . قطعا رضایت میهمان که مهمترین جزء ارزیابی هتل هاست، ارتباط مستقیمی با رضایت پرسنل هتل دارد . همچنین وضعیت تخصصی و آموزش پرسنل مورد سنجش قرار می گیرد .

در پایان با توجه به تاثیر بسزیایی که ارزیابی عملکرد یک هتل می تواند در افزایش رضایتمندی میهمانان داشته باشد و به تبع آن افزایشی که این رضایتمندی در فروش و درآمد ایجاد می کند ، همچنین این ارزیابی عملکرد از سمت دیگر به کاهش بهاء تمام شده خدمات منتهی می گردد .

در نهایت افزایش فروش و کاهش هزینه دو بال اصلی موفقیت در صنعت هتل داری است که هر دو در این فرایند قابل دستیابی خواهد بود .

 

تیم حرفه ای دستیار هتل می تواند در قالب استاندارد های بروز عملیاتی هتل و همچنین سنجش های صحیح و آکادمیک در این حوزه می تواند در کنار مالکان، بهره برداران و سرمایه گذاران این صنعت به اصلاح ساختار مجموعه های اقامتی کمک شایان توجهی بنماید

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا