اخباررویدادها

UNWTO میزبان کارگاه داده های گردشگری برای اعضای آسیا و اقیانوسیه در نپال است

UNWTO میزبان کارگاه داده های گردشگری برای اعضای آسیا و اقیانوسیه در نپال است

UNWTO یک کارگاه آموزشی سه روزه را با تمرکز بر کمک به کشورهای عضو از سراسر آسیا و اقیانوسیه برای اندازه گیری و مدیریت بهتر بخش های گردشگری خود به پایان رسانده است.

با درک اهمیت همکاری های منطقه ای به عنوان مقاصدی در سراسر آسیا و اقیانوسیه برای بازگشایی گردشگری، UNWTO این کارگاه را در کنار وزارت فرهنگ، گردشگری و هواپیمایی کشوری نپال و هیئت گردشگری نپال و با حمایت وزارت فرهنگ ورزش و گردشگری جمهوری کره برگزار کرد.

تقریباً 200 شرکت کننده از 9 کشور عضو در این کارگاه شرکت کردند که با بحثی در سطح بالا پیرامون موضوع “اندازه گیری پایداری گردشگری برای مردم، سیاره و رفاه” آغاز شد. سخنرانان بر لزوم همکاری در سطوح ملی و بین المللی به منظور تولید داده های قابل اعتماد مورد نیاز برای هدایت جنبه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی گردشگری برای توسعه پایدار تاکید کردند.

جلسات آموزشی تعاملی

در ادامه بحث‌های افتتاحیه، UNWTO میزبان مجموعه‌ای از جلسات آموزشی فنی با تمرکز بر آمار گردشگری، اندازه‌گیری تأثیر اقتصادی گردشگری و سنجش پایداری گردشگری بود و بستری تعاملی برای شرکت‌کنندگان برای یادگیری و تبادل تجربیات خوب ارائه کرد. شرکت‌کنندگان سپس مبانی اساسی آمار گردشگری را در رابطه با استاندارد آماری سازمان ملل «توصیه‌های بین‌المللی برای آمار گردشگری 2008» بررسی کردند، قبل از اینکه الزامات فنی برای یک گردآوری موفق TSA را بررسی کنند.

جلسه پایانی چارچوب آماری MST را معرفی کرد که بینش های منحصر به فردی را در مورد اهمیت استفاده از شاخص های MST برای توسعه سیاست و تدوین شاخص های رسمی SDG گردشگری ارائه کرد.

مشارکت فرا منطقه ای

در این کارگاه نمایندگانی از ادارات ملی گردشگری و ادارات ملی آمار نپال، بنگلادش، کامبوج، هند، اندونزی، مالزی، فیلیپین، مالدیو و تایلند، و مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) در این کارگاه شرکت کردند. نماینده نپال

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا