بلاگ

3 گام برای تعیین مشتریان هدف هتل

ضریب اشغال بالا آرزوی هر هتلداری استو برای رسیدن به این نرخ اشغال بالا، هتل ها به شدت به یک استراتژی خوب متکی هستنددر گذشته، ممکن است یک استراتژی بازاریابی به ظاهر عالی برای جذب هرچه بیشتر رزرواسیون ابداع کرده باشیدبا این حال، ممکن است از اینکه به نتایج مطلوب نرسیده اید نیز ناامید شده باشید.

در دام این فکر نیفتید که باید بیشتر در بازاریابی خود سرمایه گذاری کنید یا تجربه حضوری را بهبود بخشیددر حالی که برخی از نقاط فروش منحصر به فرد شما (USP) برای برخی از مسافران عالی هستند، اما برای برخی دیگر کمتر مرتبط هستندبه همین دلیل است که داشتن یک مخاطب هدف کاملاً تعریف شده و دانستن نکات و نکات آن بسیار مهم است.

3 گام مهم برای تعیین مشتریان هدف هتل

پذیرایی از همه به معنای پذیرایی از هیچ کس است

با داشتن یک مخاطب هدف مشخص و طراحی بازاریابی خود، می توانید تجربه شخصی سازی شده ای را که مسافران آرزو می کنند ارائه دهید. علاوه بر این، هدف گذاری خوب مزایای بیشتری را ارائه می دهد. به صرف کارآمدتر بودجه بازاریابی خود، استفاده بهتر از زمان با سرمایه گذاری آن بر روی مشتریان بالقوه با ارزش و توانایی دستیابی به آنهایی که ارزش بیشتری را در آنچه ارائه می دهید، فکر کنید.

برای حصول اطمینان از یک استراتژی بازاریابی متمرکز و بسیار هدفمند، در اینجا 3 مرحله وجود دارد که باید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که به بهترین وجه برای مخاطبان هدف خود جذاب هستید.

3 گام برای رسیدن و تبدیل به مشتریان هدف هتل شما

در زیر سه مرحله برای رسیدن به مخاطب هدف هتل و تبدیل آن وجود دارد.

مرحله 1: مخاطب هدف خود را تعریف و درک کنید

با توجه به اصطلاحات، مخلوط کردن ایده‌های «بازار هدف» و «مخاطب هدف» آسان است . و در حالی که هر دوی آنها بسیار به شما مرتبط هستند، باید هر دو را به درستی تشخیص داده و تشخیص دهید.

در زمینه هتل ها، ” بازار هدف مجموعه وسیعی از افرادی است که هتل شما می تواند به طور بالقوه برای آنها جذاب باشد. چند راه برای تقسیم‌بندی بازار هدف، نگاه کردن به اطلاعات جمعیتی مانند سن، درآمد و موقعیت مکانی است. ” مخاطبان هدف مجموعه خاصی از افراد در بازار هدف شما است که می خواهید با پیام های بازاریابی خاص به آنها دسترسی پیدا کنید.

راه هایی برای تعریف بازار هدف و مخاطب

یکی از بهترین راه‌ها برای شناسایی بازار هدف، نگاه کردن به مشتریان فعلی است . چه چیزی آنها را به هتل شما جذب می کند، و آنها چه چیزهایی را به اشتراک می گذارند؟ خوشبختانه، برای هتل ها، این اطلاعات را می توان به راحتی به دست آورد. می توانید با مشاهده اطلاعات داده های PMS یا Google Analytics شروع کنید.
برای تجزیه و تحلیل عمیق تر، به نظرات، نظرات رسانه های اجتماعی، نظرسنجی ها یا مکالماتی که ممکن است فرانت آفیس شما با مهمانان داشته باشد نگاه کنید. این می تواند به شما کمک کند تا ایده ای گسترده از اینکه بازار هدف شما می تواند چگونه باشد را شکل دهید. اگر احساس می‌کنید شکاف‌هایی وجود دارد که می‌خواهید پر کنید، یک مطالعه پس از اقامت از طریق ایمیل ارسال کنید.

از داده های خود برای شکل دادن به Insights استفاده کنید

دانستن این که مهمانان شما در حال حاضر چه کسانی هستند و از چه چیزی در مورد هتل شما لذت می برند، به تعیین بازار هدف شما کمک خواهد کرد. سپس می‌توانید از این اطلاعات برای تعیین اینکه به احتمال زیاد چه مهمان‌هایی را جذب خواهید کرد، استفاده کنید.

داشتن داده عالی است، اما شما در تلاش برای ایجاد بینش هستید – این به معنای تجزیه و تحلیل داده ها برای نتیجه گیری در مورد خواسته ها و نیازهای مخاطبان هدف هتل خود است. پس از آن، می‌توانید بازاریابی خود را متناسب با بینش‌هایی که شناسایی کرده‌اید تنظیم کنید و مهمان‌های بالقوه را جذب کنید که به احتمال زیاد تبدیل به آن می‌شوند.

به عنوان مثال، ممکن است از طریق نظرسنجی ها متوجه شده باشید که منطقه آرام و دنج بار و سرعت بالای اینترنت شما، بسیاری از دورکاران از راه دور را جذب کرده است. یا، به طور بالقوه، نزدیکی شما به جنگل و آبگرم نفیس شما، زوج هایی را به سمت خود جذب کرده است که به دنبال خلوتگاهی دور از شلوغی شهر هستند. این اطلاعات را در ذهن داشته باشید و از آن به نفع خود استفاده کنید.

مرحله 2: تلاش های بازاریابی خود را برای برآورده کردن نیازهای مخاطبان هدف خود تنظیم کنید

لازم نیست چرخ استراتژی بازاریابی خود را دوباره اختراع کنید تا به مخاطبان هدف خود برسید. تمام عناصری که قبلاً برای شما رزرو مستقیم آورده اند را نگه دارید . اینها می توانند رسانه های اجتماعی، وب سایت شما یا بازاریابی ایمیلی باشند. با این حال، هنگام طراحی محتوا برای این کانال ها باید چند قدم اضافی بردارید.

رسیدن به مخاطب مناسب

شما باید مطمئن شوید که پیام شما به مخاطب مناسب می رسد. یکی از راه های آسان برای انجام این کار، راه اندازی پیام های هدفمند در وب سایت شما است. به این ترتیب، شما این شانس را خواهید داشت که برای بخش های مختلف مشتریان پیام های جداگانه ایجاد کنید. علاوه بر این، نه تنها این کار به صورت خودکار برای شما انجام می شود، بلکه می توانید گروه های خاصی را در موتور رزرو خود هدف قرار دهید.

ایجاد محتوای مناسب

شما باید مطمئن شوید که به زبان مهمانان خود صحبت می کنید . پیام‌های خود را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که USPهایی را که می‌خواهند هنگام رزرو هتل ببینند، برجسته می‌کنید. به عنوان مثال، خانواده ها ممکن است هنگام رزرو هتل به وای فای سریع اهمیتی ندهند ، اما کارکنان  از راه دور مطمئناً این کار را خواهند کرد.

اطمینان حاصل کنید که نیازهای مهمانان خود را درک کرده اید و آن را در پیشنهادات خود برجسته کنید. این امر به بازاریابی ایمیلی شما نیز گسترش می یابد. برای یک رویکرد بسیار هدفمند، می توانید ایمیل های قبل و بعد از اقامت خود را بر اساس هر مخاطبی که شناسایی کرده اید شخصی سازی کنید.

پیام‌رسانی تنها یکی از راه‌های اطمینان از دستیابی به مخاطبان مورد نظر است. دیگری تصویرسازی است. به عنوان مثال، هنگام ارسال پست در رسانه های اجتماعی، تصاویر مرتبط با مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید. اگر زوج‌هایی را هدف قرار می‌دهید که به دنبال یک مکان آرام هستند، بهتر است از خانواده‌های دارای فرزند در تصاویر خود استفاده نکنید.

همچنین می‌توانید با یک اینفلوئنسر همکاری کنید تا بازاریابی خود را با مخاطبان هدف خود مرتبط کنید. به خصوص اگر تأثیرگذارانی را پیدا کنید که مخاطبان شما با آنها همذات پنداری کنند، خود را به روی مخاطبان کاملاً جدیدی از افرادی که ممکن است قبلاً درباره هتل شما نشنیده باشند باز می کنید. و فقط به دنبال اینفلوئنسرهای بزرگ نباشید – کار با اینفلوئنسرهای میکرو و نانو نیز مفید است (و ارزان‌تر).

مرحله 3: از داده ها برای اندازه گیری و بهینه سازی تلاش های بازاریابی خود استفاده کنید

پس از اجرای رویکرد هدفمند خود، باید عملکرد آن را با عملکرد قبلی خود اندازه گیری کنید. می توانید به معیارهایی مانند نرخ تبدیل، نرخ کلیک و تعداد رزروها نگاه کنید. اگر اعداد بهتر شده اند، شما در مسیر درستی هستید. اگر تلاش ها تفاوتی در اعداد و ارقام ایجاد نکرد، ممکن است در کشف ارزشمندترین بینش ها برای مخاطب هدف خود شکست خورده باشید.

البته، شما باید تلاش خود را به طور مداوم بهینه کنید. به مرور زمان در پیشنهادات خود تغییراتی ایجاد کنید تا عملکرد نسخه های مختلف را ببینید. برخی از گزینه هایی که می توانید در نظر بگیرید عبارتند از: تغییرات در عناوین پیشنهادات، توضیحات و USP های برجسته شده است. علاوه بر آن، ممکن است در کانال های بازاریابی خاص تجدید نظر کنید. آیا رسانه های اجتماعی شما ضعیف عمل می کنند؟ در نظر بگیرید که مخاطبان شما بیشتر وقت آنلاین خود را در کجا می گذرانند و تمرکز خود را به آنجا تغییر دهید.

برای بازاریابی هدفمند آماده شوید

بسیار مهم است که به زبان مهمانان خود صحبت کنید. و اگرچه ممکن است فکر کنید می دانید آنها چه کسانی هستند، ممکن است از بینش هایی که می توانید کشف کنید شگفت زده شوید. از اینکه مهمانان فعلی هتل شما چه چیزهایی را دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند نترسید. و پس از اینکه مخاطبان خود را درک کردید، بر این اساس در استراتژی خود تغییراتی ایجاد کنید. هرچه زودتر مخاطب هدف خود را اصلاح کنید و به زبان آنها صحبت کنید، زودتر می توانید از مزایای آن بهره مند شوید. بنابراین بهترین زمان برای شروع همین الان است.

برای تدوین استراتژی بازاریابی با ما تماس بگیرید .

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا