بلاگ

آیا مدیریت سوشیال مدیا وظیفه واحد آی تی هتل است ؟

بعد از همه گیری کووید و ایجاد تغییرات اساسی که این پاندمی بر کسب کارها گذاشت ، صنعت گردشگری و هتلداری بیش از هر صنعت دیگری تحت تاثیر قرار گرفت . 

در این دوران نظر مدیران و بهره برداران هتل ها به مفاهیمی همچون فضای مجازی ، بازاریابی مجازی ، بهره برداری از تکنولوژی و دیگر مفاهیمی که سالها در پذیرفتن آن دچار شک و تردید بودند و به تمام کسانی که در این حوزه فعال بودند به چشم  “دیگری”  نگاه می کردند، عوض شده است .

اکنون به لطف و برکت پاندمی !  و تاثیرات آن در دنیای کسب کار و  احتمال بازگشت و تجربه مجدد آن ، مدیران و بهره برداران سعی در استفاده از تکنولوژی ، فضای مجازی و دیگر مفاهیم عمده این صنعت دارند .

همانطور که می دانید ، سوشیال مدیا و دیجیتال مارکتینگ سالهاست که بعنوان یکی از روش های بازاریابی و فروش در دنیا مطرح است و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود .

 

در همین دوران ، موج اساتید و مدیرانی که در این حوزه تا به آن روز ( هنوز هم ) در این حوزه تجربه ای نداشتند شروع کردند به برگذاری سمینارهای مختلف و تعاریف آنچنانی از دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مدیا که تا یک هفته قبل نه تنها هیچ آگاهی به آن نداشتند بلکه کاملا بر ناکارآمدی آن اصرار می کردند .

 

اکنون که آگاهی بر مزیت این نوع از بازاریابی به مراتب بیشتر از قبل شده است و مدیران و بهره برداران صنعت هتلداری کشورمان بر تاثیرگذار بودن این نوع نگرش بر افزایش فروش و رضایتمندی آگاه شده اند ، این سوال مطرح می شود که وظیفه مدیریت این شکل بازاریابی با کدام واحد است ؟

همانطور که میدانید وظیفه مهم بازاریابی و فروش هتل به عهده واحدی با همین نام است که مدیر بازاریابی و فروش هتل با هماهنگی مستقیم با مدیر هتل سیاست های کلان بازاریابی و فروش و همچنین مدیریت کانال های توزیع و برند سازی توسط همین واحد انجام می شود .

دیجیتال مارکتینگ بعنوان شاخه دیجیتال بازاریابی، مستقیما زیر نظر همین واحد مدیریت می شود .

اصولا هر عملیاتی که به نوعی با فروش و برند سازی هتل در ارتباط باشد ، زیر نظر همین واحد سیاست گذاری و عملیاتی می باشد .

با همه وضوحی که در این تعاریف ابتدایی و اصول اصلی صنعت هتلداری وجود دارد، هنوز هستند مدیران و بهره بردارانی که فکر می کنند وظیفه مدیریت شبکه های مجازی هتل با واحد آی تی هتل است .

 

واحد آی تی واحدی است متشکل از متخصصان نرم افزار و سخت افزار که وظیفه خدمت رسانی و ایجاد بستر مناسب به واحد های عملیاتی هتل را بعهده دارد .

 

این تعریف کلی واحد آی تی است .

 

اصولا شما برای ایجاد شبکه های مجازی هتل نیاز به متخصص بازاریابی دیجیتال دارید تا متخصص آی تی .

علاوه بر سیاست گذاری کلان فروش که توسط مدیر فروش انجام می شود ، دیجیتال مارکتینگ هم باید در همین حوزه و همگام و همراه با سیاست کلان فروش هتل باشد .

 

علاوه بر مواردی کلی که گفته شد ، آمیخته های بازاریابی خدمات یکی از مهمترین اصول و چهارچوب تعیین اصول و اهداف بازاریابی و فروش در هتل است که در مقاله ای جداگانه بررسی می گردد.

 

واحد آی تی مسئولیت طراحی ، تولید محتوا ، تهیه عکس ، بارگذاری و ارتباط با مهمانان هتل را عهده دار نیست .

 

برای ساماندهی و یا ایجاد واحد بازاریابی و فروش هتل ، باید تجربه و تخصص کافی داشته باشید .

تیم دستیار هتل بعنوان مشاور شما می تواند برای ایجاد و یا طراحی واحد فروش در کنار شما باشد .

با ما تماس بگیرید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا