بلاگ

NFT در سفر

با تکنولوژی NFT ها در سفر آشنا شوید .

NFT  در سفر : با تکنولوژی NFT  ها در سفر آشنا شوید .

 

بازاریابی  NFT  سفر و فرصت های تبلیغاتی،  یک روند در حال ظهور است که تمام جنبه های صنعت سفر از جمله هتل ها،خطوط هوایی، رستوران ها و مکان های تفریحی را تحت تاثیر قرار می دهد،  در این مقاله، می‌توانید در مورد NFT ها، نحوه عملکرد فناوری و روش‌های مختلف استفاده از این توکن‌ها توسط کسب‌وکارها در صنعت گردشگری و سفر اطلاعات کسب کنید.

 

توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

یک توکن غیر قابل تعویض، که به عنوان  NFT  شناخته می شود ، دارایی دیجیتالی است که در زنجیره بلوکی وجود دارد و نمی توان آن را کپی کرد. در اصل، هر NFT یک توکن رمزنگاری است که نشان دهنده یک آیتم دیجیتال منحصر به فرد است. سپس به محتوای دیجیتال، از جمله آثار هنری، عکس‌ها، فایل‌های صوتی و فیلم‌ها اجازه می‌دهد تا به عنوان آیتم‌های منحصربه‌فرد فروخته شوند.

با استفاده از نمونه آثار هنری، هنر فیزیکی می تواند به خریداران فروخته شود و اثر اصلی از یک هنرمند می تواند ارزش قابل توجهی داشته باشد.  به طور سنتی، ایجاد مجدد این کار با کار دیجیتالی دشوار بوده است، زیرا فایل های دیجیتالی را می توان به راحتی کپی کرد. NFT ها راه حلی برای این موضوع ارائه می دهند، زیرا هر NFT کاملا منحصر به فرد است.

توصیف «غیرقابل تعویض» بودن این توکن‌ها به این معنی است که نمی‌توان آنها را با ارزشی معادل معامله کرد، که تفاوت NFT با سایر دارایی‌های رمزنگاری مانند ارزهای دیجیتال است. بازاریابی مسافرتی NFT یک زمینه در حال ظهور در صنعت سفر است که در آن مشاغل از فناوری NFT برای دستیابی به اهداف بازاریابی استفاده می کنند.

NFT Travel Marketing و Metaverse

قبل از پرداختن به مبحث بازاریابی مسافرتی NFT ، مهم است که بدانیم چگونه NFTها می توانند در مفهوم متاورس قرار گیرند . خلاصه‌ای ساده از متاورژن، ایجاد جهان‌های مجازی است، جایی که تعاملات اجتماعی رخ می‌دهد، که اغلب توسط واقعیت مجازی، واقعیت افزوده یا فناوری‌های مشابه تقویت می‌شود.

بسیاری از برندهای مسافرتی و گردشگری در حال آزمایش مفهوم متاورس هستند، به مشتریان فضاهای مجازی برای اشتراک گذاری با یکدیگر ارائه می دهند، نمایشگاه های تجاری آنلاین یا جلسات تجاری را تسهیل می کنند، یا در دنیای مجازی متاورس موجود شرکت می کنند،  NFT ها همچنین می توانند در اینجا نقش داشته باشند و امکان فروش آیتم های درون بازی یا املاک مجازی را فراهم کنند.

چرا NFT ها باید به ابزار بازاریابی برای صنعت سفر تبدیل شوند؟

برای درک کامل پتانسیل بازاریابی مسافرتی NFT، ارزش دارد که به طور کلی به موفقیت NFT ها نگاهی بیندازید. این را می‌توان با این واقعیت برجسته کرد که کل فروش NFT بین سال‌های 2020 تا 2021 بیش از 21000 درصد افزایش یافت و ارزش کل فروش از 82.5 میلیون دلار به بیش از 17 میلیارد دلار افزایش یافت.

بیشتر تراکنش‌های اولیه NFT بر اساس فروش اقلام دیجیتال قابل جمع‌آوری، مانند آثار هنری اصلی، فایل‌های موسیقی اصلی، و حتی توییت‌های اصلی افراد مشهور بود. با این حال، با گذشت زمان، شوق NFT فراتر از این گسترش یافته است و این گسترش باعث فروش NFT هایی شده است که دارای کاربردهای کاربردی هستند.

صنعت سفر در موقعیت ایده آلی قرار دارد تا از هر دو دسته NFT قابل جمع آوری و کاربردی سرمایه گذاری کند. فروش NFT می‌تواند سرفصل‌هایی را برای کسب‌وکارها ایجاد کند، ارزش‌های برند و خلاقیت را برجسته کند و به عنوان اقلام تبلیغاتی عمل کند. با این حال، فناوری NFT همچنین می‌تواند برای تقویت برنامه‌های وفاداری مشتری، عضویت انحصاری در باشگاه و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

 

چگونه NFT ها را در بازاریابی برای مشاغل مسافرتی بگنجانیم

NFT ها یکی از گرایش های نوظهور بازاریابی سفر هستند، اما کسب و کارها باید از این فناوری هوشمندانه استفاده کنند. در این بخش، می توانید نمونه هایی از نحوه استفاده از NFT برای تقویت استراتژی بازاریابی خود بیابید.

مشارکت و همکاری با خالقان هنر دیجیتال

یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری بر بازاریابی NFT برای کسانی که در مشاغل مسافرتی، از جمله صنعت هتل‌داری، کار می‌کنند، همکاری با خالقان هنر دیجیتال تثبیت شده یا نوظهور است. این می تواند منجر به خلق آثار هنری دیجیتال منحصر به فرد شود، که می تواند فروخته شود یا در مسابقات اهدا شود.

روشی که معمولاً به عنوان یک استراتژی بازاریابی مسافرتی NFT عمل می کند به شرح زیر است: کسب و کار با یک هنرمند تماس می گیرد و قطعه ای را سفارش می دهد که اغلب بر اساس موضوع سفر یا یک استراتژی بازاریابی خاص است. سپس هنرمند اثر هنری را خلق می‌کند و کسب‌وکار NFT را می‌فروشد یا NFT را دریک رویداد تبلیغاتی ، هدیه می دهد .

از فناوری NFT برای ایجاد یک برنامه پاداش مشتری استفاده کنید

در میان مبتکرانه ترین استفاده های سفر NFT تاکنون، برنامه های پاداش مشتری مبتنی بر NFT بوده است. بسیاری از کسب‌وکارها در صنعت سفر قبلاً طرح‌های وفاداری مشتری را اجرا می‌کنند که هدف آن پاداش دادن به مشتریان مکرر یا مشتریانی است که به دوستان و خانواده خود را معرفی می کنند ، اما در واقع مدیریت همه این داده‌ها می‌تواند یک چالش باشد.

با این حال، برای مشتریان فردی می‌توان یک NFT صادر کرد که حاوی سوابق مشتریان آنهاست. این به ایجاد یک ورودی منحصر به فرد برای هر مشتری کمک می کند، با تمام داده های مربوطه به طور ایمن ذخیره می شود. فایل دیجیتالی که به مشتری داده می‌شود می‌تواند برای ورود به هتل‌ها یا رستوران‌ها یا مطالبه امتیاز وفاداری در تراکنش استفاده شود.

مدل های جدید مالکیت و جذب سرمایه از طریق NFT

در نهایت، یک فرصت جدید و هیجان‌انگیز سفر NFT بر ایجاد مدل‌های مالکیت جدید یا شیوه‌های جذب سرمایه مبتنی بر فناوری NFT متمرکز است. برای مثال، هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها ممکن است بخشی از دارایی خود را بفروشند، و مالکیت می‌تواند از طریق فروش NFT نماد و ثبت شود.

کسب‌وکارها ممکن است تصمیم بگیرند که یک سری سهام NFT را بفروشند، که به آن‌هایی که در جامعه محلی هستند این امکان را می‌دهد که به ملک دلبستگی داشته باشند و به موفقیت آن علاقه داشته باشند. از طرف دیگر، فروش سایر محتوای NFT می تواند به عنوان وسیله ای برای تولید سریع سرمایه استفاده شود، که می تواند برای هتل ها، رستوران ها و کسانی که در صنعت هواپیمایی مهم باشد .

 

6 نمونه از برندهای مسافرتی که از بازاریابی مسافرتی NFT استقبال می کنند

اگرچه بازاریابی مسافرتی NFT هنوز یک پدیده نسبتاً جدید است، برخی از برندهای پیشرو در حال حاضر شروع به سرمایه گذاری از همه چیزهایی کرده اند که ارائه می دهد. بخش‌های زیر اطلاعاتی را در مورد برخی از شرکت‌هایی که از این فناوری سفر استفاده می‌کنند و روش‌هایی که آن‌ها از آن استقبال کرده‌اند، در اختیار شما قرار می‌دهد.

تراوالا

تراوالا یک پلتفرم رزرو آنلاین سفر و آژانس مسافرتی آنلاین مبتنی بر بلاک چین در جهان است. این پلتفرم شاید برای فروش محصولات مسافرتی از بیش از 90000 مقصد به مشتریانی که مایل به پرداخت با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین هستند، علاوه بر روش های سنتی تر، مانند کارت های اعتباری و نقدی، قابل توجه باشد.

مشارکت این برند با فناوری بلاک چین باعث شده است تا در موقعیت ایده آلی برای سرمایه گذاری در بازاریابی مسافرتی NFT قرار بگیرد و این کار را با باشگاه «Travel Tiger» خود انجام داده است . اعضای لیست سفید می‌توانند یک NFT منحصربه‌فرد بخرند و از آن به‌عنوان کلید دسترسی به جوایز منحصربه‌فرد «الماس هوشمند» ، از جمله تخفیف‌ها، پاداش‌ها، کاهش جایزه و امتیازهای پاداش استفاده کنند.

ماریوت اینترنشنال

ماریوت اینترنشنال سابقه سرمایه گذاری بر روی آخرین روندهای سفر را دارد و آنها یکی از اولین برندهای هتلی بودند که از فناوری NFT استفاده کردند که با سه هنرمند دیجیتال TXREK، JVY و Erick Nicolay وارد همکاری شدند تا آثار هنری خلق کنند. بر اساس کمپین بازاریابی ماریوت

خود این کمپین درباره «قدرت سفر» بود و از هنرمندان خواسته شد تا هنر دیجیتال مرتبط با این مفهوم را ایجاد کنند. هنگامی که اثر هنری خلق شد، این سه قطعه به عنوان بخشی از رویداد Art Basel Beach Miami 2021 توسط ماریوت به عنوان جوایز اهدا شد و باعث ایجاد حسن نیت شد و در عین حال عناوین رسانه ها را به خود جلب کرد و به هنرمندان کمک کرد.

ایربالتیک

AirBaltic یک شرکت هواپیمایی لتونی است که با راه اندازی کمپین بازاریابی مسافرتی NFT خود توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. این همچنین به عنوان راهی برای معرفی برخی از شهرهای لتونی به عنوان مقاصد گردشگری عمل کرد.

در سال 2021، این شرکت هواپیمایی مجموعه‌ای از توکن‌های هنری NFT قابل جمع‌آوری را با این شهرها ایجاد کرد و آنها را از طریق یک حراج به مشتریان فروخت. سپس، در سال 2022، این شرکت هواپیمایی گسترش استراتژی NFT خود را با انتشار «Planies» – توکن‌های NFT که به عنوان کلکسیونی عمل می‌کنند و به برنامه وفاداری مشتریان برند مرتبط می‌شوند، اعلام کرد.

باشگاه فلای فیش

رستوران Flyfish Club یک کلوپ ناهار خوری خصوصی مختص اعضا است که در شهر نیویورک واقع شده است و خود را به عنوان اولین رستوران NFT جهان معرفی می کند. همچنین به عنوان یک پیشگام در فضای بازاریابی سفر NFT در نظر گرفته می شود زیرا کارت عضویت برای رستوران به عنوان یک توکن غیر قابل تعویض صادر می شود.

توکن‌های عضویت را فقط می‌توان با استفاده از ارز دیجیتال اتریوم  خریداری کرد که ارتباط این برند با فناوری بلاک چین و دارایی‌های رمزنگاری را تقویت می‌کند. دسترسی به رستوران فقط برای دارندگان NFT محدود است و NFT برای دسترسی فیزیکی به محل استفاده می شود. با این اوصاف، اعضا مجازند کارت عضویت NFT خود را به خانواده یا دوستان خود اجاره دهند یا توکن عضویت را مجدداً در بازار دست دوم بفروشند.

هتل رویایی هالیوود

هتل رویا هالیوود یکی از محبوب ترین هتل ها در لس آنجلس، کالیفرنیا است، و همچنین در حال حاضر در ایجاد استراتژی بازاریابی مسافرتی NFT جلوتر است.

این هتل با The Crypt Gallery همکاری کرد تا به اولین هتل در جهان تبدیل شود که میزبان نمایشگاه هنر NFT در لابی خود است. این نمایشگاه دارای هنر دیجیتال NFT است که به صورت فیزیکی به همان شیوه ای که هنر را در یک گالری هنری به نمایش می گذارید نمایش داده می شود. در عین حال، این نمایشگاه همچنین به بازدیدکنندگان در مورد فناوری NFT و نحوه عملکرد آن آموزش می دهد.

کا دی دیو

در نهایت، هتل Ca’ Di Dio در ونیز ایتالیا واقع شده است و یک هتل جدید است که هدف آن مهمانانی است که به دنبال حس لوکس بودن هستند. این هتل همچنین از طریق یک رویکرد بازاریابی مسافرتی منحصر به فرد NFT توجه مطبوعات را به خود جلب کرد.

قبل از اینکه هتل برای اولین بار درهای خود را باز کند، این برند از بازار OpenSea NFT برای حراج یک توکن غیر قابل تعویض استفاده کرد. این NFT جدای از خدمت به عنوان یک کلکسیون منحصر به فرد، این فرصت را برای برنده فراهم می کند تا قبل از اجازه بازدید از مهمانان دیگر، یک شب را در هتل به تنهایی تجربه کند.

فناوری بلاک چین و بازاریابی مسافرتی NFT

مفهوم بازاریابی مسافرتی NFT به طور جدایی ناپذیری با فناوری بلاک چین مرتبط است، اما شخصیت های ارشد در صنعت سفر باید بدانند که استفاده از فناوری بلاک چین گسترش بیشتری دارد. به عنوان مثال، بلاک چین می‌تواند برای پرداخت‌های ایمن، طرح‌های وفاداری مشتری و خدمات شناسایی ورود استفاده شود.

آشنایی با روندهای صنعت سفر دیجیتال

فرصت‌های سفر NFT همیشه در حال افزایش است، اما استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض برای اهداف بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری تنها یکی از گرایش‌های دیجیتال اصلی است که باید از آن آگاه بود. نمونه های دیگر شامل استفاده از تشخیص اثر انگشت و شبکیه چشم، سرمایه گذاری در روبات ها و به کارگیری هوش مصنوعی است.

بازاریابی مسافرتی NFT هنوز در مراحل اولیه است، اما با گسترش فناوری NFT و موارد استفاده از آن، فعالیت های تبلیغاتی از این نوع احتمالاً گسترده تر می شود. جدا از مولفه قابل جمع آوری، NFT ها همچنین می توانند برای کمک به مدیریت برنامه های وفاداری مشتری یا عضویت های انحصاری و حتی برای فروش محصولات و خدمات مسافرتی استفاده شوند.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا