بلاگ

13 روند فناوری کلیدی در حال ظهور در صنعت سفر و گردشگری

فناوری بخش مهمی از صنعت گردشگری و سفر است و به کسب‌وکارها در انجام عملیات روزانه کمک می‌کند و در عین حال تجربه مشتری را بهبود می‌بخشدبه همین دلیل، هتل ها، خطوط هوایی، رستوران ها و سایر شرکت ها باید با آخرین روندهای فناوری در صنعت سفر همراهی کننددر این مقاله، می‌توانید درباره برخی از این روندهای جدید فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فناوری سفر چیست؟

فناوری سفر یک اصطلاح گسترده است که برای توصیف کاربرد فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک و راه‌حل‌های فناوری مشابه در زمینه‌های گردشگری، مسافرت و مهمان‌نوازی استفاده می‌شود. فناوری هتل و گردشگری ممکن است برای کمک به مشاغل و کارمندان آنها، بهبود تجربه سفر برای مشتریان یا هر دو در نظر گرفته شود.

در نهایت، اهداف یا انگیزه‌های پشت پیاده‌سازی فناوری سفر شامل خودکار کردن سفر و فرآیندهای مرتبط، صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه‌ها و ایجاد یک تجربه سفر یکپارچه‌تر برای مصرف‌کنندگان است. فناوری را می توان برای بهبود تجربه مشتری قبل، حین و بعد از سفر به کار گرفت.

چرا فناوری سفر برای مشاغل در صنعت گردشگری و سفر مهم است؟

فناوری سفر می تواند به کسب و کارها کمک کند تا فرآیندهای خود را ساده کنند یا حتی فرآیندهایی را که به طور سنتی به مشارکت فعال انسانی نیاز دارند، خودکار کنند. این به طور بالقوه می تواند به یک کسب و کار کمک کند تا نیازهای کارکنان را کاهش دهد، هزینه ها را کاهش دهد و میزان درآمدی را که تولید می کند افزایش دهد و منجر به بهبود نتایج مالی شود.

علاوه بر این، فناوری می تواند از طریق بهبود دقت و راحتی به کسب و کارها کمک کند و در عین حال به کاهش یا حذف خطای انسانی کمک کند. با این حال، ضروری است که همیشه با آخرین روندهای فناوری گردشگری همراه باشید تا از بهترین راه حل ها استفاده شود و سایر مشاغل مزیت رقابتی کسب نکنند.

چرا باید با آخرین روندهای فناوری گردشگری و سفر همراه باشید؟

کسب و کارها باید همیشه با آخرین روندهای فناوری سفر همراه باشند زیرا رقبای اصلی شما نیز همین کار را خواهند کرد. این بدان معناست که اگر به آن‌ها اجازه دهید فناوری‌های جدید را بپذیرند، در معرض خطر دادن مزیت قابل توجهی به آن‌ها هستید. در عین حال، شما روی موفقیت های خود استراحت می کنید، به خصوص اگر این فناوری به نفع مشتریان طراحی شده باشد.

با ظهور روندها و ایجاد فن آوری جدید، مشتریان انتظار سطح مشخصی از تجربه را دارند و راحتی مرتبط با آن را می خواهند. اگر کسب و کار شما نتواند این انتظارات را برآورده کند، مشتریان احتمالاً احساس ناامیدی خواهند کرد. این می تواند به نوبه خود منجر به بررسی های منفی و آسیب به شهرت شما شود.

در عین حال، همگامی با روندهای فناوری سفر و گردشگری نیز می‌تواند به کارمندان کمک کند و ممکن است استخدام را آسان‌تر کند، زیرا نامزدها می‌خواهند با جدیدترین ابزار کار کنند، به خصوص اگر این کار بتواند استرس را کاهش دهد.

کدام تحولات مسئول آخرین روندهای فناوری سفر هستند؟

یک روند را می توان به عنوان یک توسعه کلی در یک زمینه خاص یا به عنوان یک تغییر کلی در رفتار تعریف کرد. در مهمان‌نوازی، عوامل متعددی مسئول تغییرات در رفتار مصرف‌کننده هستند و بنابراین، مسئول بسیاری از گرایش‌های فناوری سفر هستند که بیشتر مرتبط هستند.

فناوری نوظهور، از جمله جستجوی صوتی، واقعیت مجازی و افزوده، فناوری تشخیص چهره، و اینترنت اشیاء، منجر به استفاده از بلندگوهای هوشمند در هتل‌ها، تورهای واقعیت مجازی از شرکت‌های مسافرتی، و روش‌های جدید و یکپارچه برای ثبت نام، شده است. بدون نیاز به صف و صحبت با کارکنان پذیرش.

در زندگی شخصی خود، ما به طور فزاینده ای از پرداخت های بدون تماس، جستجوی صوتی و راه حل های تلفن همراه استفاده می کنیم، بنابراین منطقی است که روندهای فناوری گردشگری از همین الگوی اساسی پیروی کرده است. همه‌گیری COVID-19 همچنین برخی از این رفتارها را تسریع کرد، در حالی که نیاز به راه‌حل‌هایی مانند تمیز کردن روبات‌ها را افزایش داد.

روندهای کلیدی فناوری در صنعت گردشگری و سفر را کشف کنید

ما جدیدترین و جدیدترین روندهای فناوری در گردشگری و سفر را همراه با روندهای فناوری برای سال 2023 جمع آوری کردیم.

1- جستجوی صوتی و کنترل صوتی

تلفن‌های هوشمند، بلندگوهای هوشمند و دستیارهای هوش مصنوعی همگی به افزایش ارتباط جستجوی صوتی تا آنجا که به روندهای فناوری در صنعت سفر مربوط می‌شود، کمک کرده‌اند. به طور خاص، تعداد فزاینده ای از مشتریان سفر از جستجوی صوتی برای یافتن و رزرو بلیط هواپیما، اتاق هتل و تجربیات سفر استفاده می کنند.

بنابراین، بسیار مهم است که وب سایت خود را با در نظر گرفتن جستجوی صوتی طراحی کنید تا بتوانید از این روند سرمایه گذاری کنید.

علاوه بر این، کنترل صوتی نیز نقش رو به رشدی در تجربیات واقعی سفر ایفا می کند. در اتاق‌های هتل، دستگاه‌های کنترل‌شده با صدا را می‌توان برای کنترل روشنایی و گرمایش داخل اتاق‌ها یا برای به دست آوردن اطلاعات توریستی بدون نیاز به صحبت با یکی از کارکنان استفاده کرد. این احتمالاً به گسترش در سایر زمینه های صنعت نیز ادامه خواهد داد.

2-ربات ها

فناوری رباتیک یکی از هیجان انگیزترین انواع فناوری سفر است و به طور مداوم در حال پیشرفت است. برای مثال، در داخل هتل‌ها، ربات‌ها در نقش‌های دربان مانند استفاده شده‌اند که به استقبال مهمانان هنگام ورود و ارائه اطلاعات کمک می‌کنند. برخی از هتل ها استفاده خود را بیشتر گسترش داده اند و آنها را در نظافت و جابجایی چمدان ها درگیر کرده اند.

در رستوران‌ها، روبات‌ها به طور بالقوه می‌توانند نقشی در تهیه غذا و سرویس غذا داشته باشند. در فرودگاه‌ها می‌توان از آن‌ها برای شناسایی سلاح‌های مخفی استفاده کرد، در حالی که برخی از تولیدکنندگان از روباتیک برای ایجاد کیف چمدانی استفاده می‌کنند که هوشمندانه شما را دنبال می‌کند. علاوه بر این، آژانس‌های مسافرتی از ربات‌ها برای غربالگری اولیه استفاده می‌کنند و زمان انتظار را برای مشتریان سازنده‌تر می‌کنند.

مانند بسیاری دیگر از روندهای فناوری در صنعت سفر، استفاده از ربات ها در واکنش به کووید در واقع افزایش یافته است، به خصوص که آنها پتانسیل کاهش تماس انسان با انسان را دارند.

3. پرداخت های بدون تماس

یکی دیگر از اشکال مهم فناوری سفر، توانایی پذیرش پرداخت های بدون تماس است. این به شرکت‌های مسافرتی اجازه می‌دهد تا پرداخت‌ها را بسیار سریع‌تر پردازش کنند، از جمله در شرایطی که مشتریان به پول نقد یا کارت اعتباری یا نقدی خود دسترسی ندارند. همچنین می تواند تجربه مشتری را افزایش دهد، زیرا باعث صرفه جویی در زمان می شود.

در دسترس بودن پرداخت های بدون تماس به عنوان یک راحتی شروع شد، اما به عنوان بخش کلیدی بازاریابی گردشگری در پی همه گیری ویروس کرونا ظاهر شد . با نگرانی مسافران از شیوع ویروس، بسیاری از آنها تمایلی به پرداخت پول نقد ندارند. استفاده از پرداخت های بدون تماس تا حد امکان می تواند از کارکنان خود نیز محافظت کند.

4. واقعیت مجازی (VR)

واقعیت مجازی یک فناوری در حال ظهور در تعدادی از بخش‌های مختلف بوده است، اما نقش آن در صنعت گردشگری بسیار مهم است. به هر حال، این امکان را برای مسافران فراهم می‌کند که مکان‌های دور را از آسایش خانه‌شان تجربه کنند، و می‌تواند تفاوت در تکمیل رزرو نهایی باشد.

با استفاده از تورهای VR، مشتریان می‌توانند همه چیز را از تورهای هتل‌ها و رستوران‌های مجازی گرفته تا مکان‌های دیدنی، پارک‌های ملی یا حتی فعالیت‌های خاص تجربه کنند. تعامل و غوطه وری همچنین می تواند به شما کمک کند تا یک مزیت رقابتی نسبت به رقبایی که هنوز از این نوع گرایش های فناوری حداکثر استفاده را نمی برند، داشته باشید. اکثر تورهای VR یا تورهای 360 اکنون با مرورگرهای وب رایج سازگار هستند و می توانند به کسانی که هنوز تمایلی به سفر ندارند کمک کنند تا مزایا را واضح تر ببینند.

5. چت ربات هوش مصنوعی

چت ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند یکی از معقول‌ترین سرمایه‌گذاری‌های فناوری سفر باشند، زیرا این ربات‌های چت می‌توانند بدون توجه به در دسترس بودن کارکنان، پاسخ‌های سریع به سوالات را به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته به مشتریان ارائه دهند. این می تواند برای برآورده کردن انتظارات فعلی در مورد خدمات مشتری ضروری باشد.

به طور معمول، این چت بات ها هنگام پاسخ دادن به سوالات رایج که دارای پاسخ های استاندارد هستند، در بهترین حالت خود هستند. با این حال، پیشرفت فناوری هوش مصنوعی به این معناست که چت ربات های مدرن به طور مداوم بهبود می یابند زیرا تعاملات بیشتری دارند. آنها همچنین می توانند به ویژه در پاسخ به سؤالات مربوط به سیاست ها و سایر اقدامات یا رویه ها خوب باشند.

 

6. اقدامات امنیت سایبری

امنیت سایبری یک حوزه تمرکز اصلی برای کسانی است که در نقش‌های مدیریت سفر هستند، زیرا شرکت‌های این صنعت به طور فزاینده‌ای در معرض خطر حملات سایبری هستند و همچنین در برابر نقض داده‌ها از انواع دیگر آسیب‌پذیرتر هستند. شرکت‌های مسافرتی یک هدف اصلی هستند، زیرا افراد زیادی را استخدام می‌کنند و به اطلاعات زیادی از مشتریان دسترسی دارند.

برخی از بزرگترین تهدیدات در این زمینه شامل حملات فیشینگ و حملات باج افزار است، اگرچه اتکای مدرن به داده ها همچنین شرکت ها را در معرض خطر خطای انسانی ناشی از کارمندان خود قرار می دهد. این نیاز به سرمایه گذاری در آموزش امنیت سایبری و راه حل های سخت افزاری و نرم افزاری مختلف برای ایمن نگه داشتن کسب و کار شما دارد.

همچنین رعایت آخرین مقررات و رعایت قوانین حفاظت از داده ها مهم است.

7. اینترنت اشیا (IoT)

یکی از هیجان‌انگیزترین روندهای نوظهور فناوری سفر، اینترنت اشیا (IoT) است که شامل اتصال مبتنی بر اینترنت بین دستگاه‌های روزمره است که به آنها امکان ارسال و دریافت داده را می‌دهد. در حال حاضر، نمونه هایی از نقش آن را در صنعت سفر و گردشگری می بینیم و این تنها در حال افزایش است.

به عنوان مثال، فناوری اینترنت اشیا را می توان در اتاق های هتل به کار برد تا دستگاهی را به مشتریان ارائه دهد که به همه چیز از چراغ ها، بخاری ها و تهویه مطبوع متصل می شود و امکان کنترل همه چیز را از یک مکان فراهم می کند. این در حالی است که در فرودگاه ها می توان جعبه های چمدانی را با سنسورهایی نصب کرد که هنگام عبور مسافران به آنها هشدار می دهد.

8. فناوری تشخیص

فناوری شناسایی به دلیل پتانسیل آن برای از بین بردن اصطکاک بین نیروی انسانی و مهمانان  و ایجاد تعاملات یکپارچه، در جایگاه ویژه ای از این لیست قرار دارد . این فناوری خود شامل تشخیص اثر انگشت، تشخیص چهره، اسکن شبکیه چشم و شناسه‌های بیومتریک مختلف است.

چنین فناوری در حال حاضر در برخی از هتل‌ها استفاده می‌شود تا امکان دسترسی به اتاق‌ها از طریق اثر انگشت یا امکان خروج نیمه‌تماسی را فراهم کند. با این حال، در آینده، امید می رود که این فناوری بتواند به مشتریان این امکان را بدهد که صرفاً با عبور از خروجی، هزینه وعده های غذایی را در رستوران هتل پرداخت کنند.

9. واقعیت افزوده (AR)

واقعیت افزوده شبیه واقعیت مجازی است، اما شامل تقویت محیط واقعی یک فرد به جای جایگزینی آن است. یکی از مهم‌ترین نکات مثبت این گرایش تکنولوژیکی این است که ارزان‌تر از VR است، زیرا کاربران فقط به یک گوشی هوشمند یا تبلت نیاز دارند که به اینترنت دسترسی داشته باشد.

از طریق پوشش های گرافیکی، کسانی که در صنعت گردشگری فعالیت می کنند می توانند تجربه مشتری را تا حد زیادی افزایش دهند و اطلاعات ارزشمند یا حتی سرگرمی های خالص را به مشتریان ارائه دهند. برای مثال، برنامه‌ها می‌توانند به عکس‌ها اجازه دهند از طریق فیلترها و جلوه‌ها افزوده جزئیات مربوط به مقاصد محلی را در تلفن های هوشمند خود وقتی به سمت آنها نشانه می روند ، ارائه دهند .

10. هوش مصنوعی (AI)

به غیر از روبات ها، هوش مصنوعی به روش های دیگری نیز استفاده می شود. شاید واضح ترین کاربرد در صنعت سفر و گردشگری برای اهداف خدمات مشتری باشد، با چت بات ها که توانایی ارائه زمان پاسخ سریع به مشکلات یا پرس و جو را دارند. همچنین قادر است به طور مداوم از تعامل با مشتریان بیاموزد.

علاوه بر این، هتل ها و سایر شرکت های فعال در صنعت گردشگری می توانند از هوش مصنوعی برای مرتب سازی دقیق و مداوم داده ها استفاده کنند. می تواند در مورد عملکرد تجاری یا روندهای مرتبط با رضایت مشتری نتیجه گیری کند و حتی موجودی ها را هوشمندانه مدیریت کند.

11. داده های بزرگ

در مدیریت مدرن گردشگری ، کلان داده یک واقعیت زندگی است و تقریباً همه شرکت‌هایی که موفق هستند از تکنیک‌های جمع‌آوری داده‌های خاص خود استفاده می‌کنند. یکی از بزرگترین کاربردهای این داده‌ها، بهبود شخصی‌سازی است ، شرکت‌های مسافرتی از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنند برای ایجاد تنظیمات خاص در پیشنهادات خود استفاده می‌کنند.

یکی دیگر از کاربردهای ارزشمند داده ها، تحلیل عملکرد فعلی کسب و کار است. به طور خاص، صاحبان هتل‌ها می‌توانند از داده‌های بزرگ برای اهداف مدیریت درآمد استفاده کنند، از نرخ‌های اشغال تاریخی و سایر روندهای گذشته برای پیش‌بینی بهتر سطوح تقاضا استفاده کنند. زمانی که تقاضا قابل پیش بینی باشد، قیمت گذاری و استراتژی های تبلیغاتی نیز می توانند بهینه شوند.

12. Metaverse & Travel

یکی دیگر از روندهای فناوری که مشاغل صنعت سفر باید از آن آگاه باشند، رشد متاورس است. این فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را گسترش می‌دهد و یک محیط دیجیتالی را فراهم می‌کند که در آن تعاملات اجتماعی می‌تواند انجام شود. این به کاربران این امکان را می دهد که در حین کاوش در تفریحات دیجیتالی مقاصد سفر با دیگران تعامل داشته باشند.

13. NFT ها وارد صنعت سفر می شوند

NFT ها به طور کلی یک روند فناوری مهم هستند، اما همچنین یکی از روندهای فناوری که ذینفعان صنعت سفر باید با آن آشنا شوند. NFT ها دارایی های دیجیتالی هستند که در بلاک چین وجود دارند و نشان دهنده اقلام دیجیتال منحصر به فرد هستند. NFT ها اغلب با هنر دیجیتال مرتبط هستند، و برخی در این صنعت در حال حاضر با هنرمندان محلی به روش های سودمند همکاری می کنند، اما این فناوری همچنین می تواند طرح های وفاداری مشتری را نیز تقویت کند.

 

همیشه توجه داشته باشید ، استفاده بهینه از فناوری اطلاعات می تواند بعنوان یک مزیت رقابتی بسیار عالی برای متمایز شدن هتل شما از رقبا ، نقشی اساسی بازی کند .

استفاده صحیح از فناوری علاوه بر کاهش هزینه ، افزایش فروش نیز بدنبال خواهد داشت .

برای دریافت مشاوره رایگان با تیم دستیار هتل تماس بگیرید .

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا