بلاگ

چگونه بهترین کارکنان هتل را استخدام کنیم؟

7 نکته برای استخدام کارکنان هتل

اداره یک هتل موفق بدون استخدام کارکنان هتل  مناسب غیرممکن است. به هر حال، موفقیت در صنعت به شدت به خدمات مشتری بستگی دارد و بسیاری از وظایف و وظایف اضافی باید انجام شوند. به عنوان مثال، اکثر هتل ها به بازاریاب، مسئول پذیرش، کارکنان منابع انسانی، حسابداران، نظافتچی ها، کارکنان پشتیبانی IT، سرآشپزها، پیشخدمت ها، کارکنان دربان و غیره نیاز دارند. در اینجا نکاتی را در مورد نحوه استخدام بهترین کارکنان هتل برای نیازهای خود خواهید یافت.

دلایل استخدام کارکنان هتل

 

دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است نیاز به استخدام کارکنان جدید هتل داشته باشید، که بارزترین مشکل نیاز به جایگزینی کارکنان در حال خروج است. اگر یک کارمند مهم را از دست دادید، یا اگر متوجه شدید که نرخ جابجایی کارکنان شما افزایش می‌یابد، باید آن موقعیت‌های خالی هتل را پر کنید ، که به معنای یافتن افرادی با ویژگی‌های لازم است.

با این حال، فراتر از این، ممکن است متوجه شوید که برخی از کارکنان بیش از حد کار می کنند، که نشانه خوبی است که ممکن است نیاز به اضافه کردن به تیم خود داشته باشید، یا همچنین ممکن است شکاف های مهارتی خاصی را در کسب و کار خود شناسایی کنید. در این صورت، استخدام کارکنان جدید که دارای آن مهارت ها هستند، ممکن است راه حل بهتری نسبت به پرداخت هزینه برای ارتقاء مهارت کارکنان فعلی باشد.

شاخص های دیگری که باید برای استخدام کارکنان جدید هتل به دنبال آنها باشید، موقعیت هایی است که در آن کارمندان برای مدت طولانی قادر به مرخصی نبوده اند، به طور بالقوه از جمله خودتان. از طرف دیگر، ممکن است متوجه شوید که سطح خدمات مشتری که ارائه می‌دهید از انتظارات هتل و/یا استانداردهای قبلی شما کمتر است.

مزایای گسترش تیم خود

افزایش تعداد پرسنل هتل در کتاب‌هایتان می‌تواند مزایای کلیدی زیادی را به همراه داشته باشد، از جمله کمک به آزاد کردن وقت کارمندان فعلی و کمک به کاهش بار کاری. اگرچه بسیاری از هتل ها سعی می کنند با کوچک نگه داشتن تیم های خود هزینه ها را کاهش دهند، اما این امر می تواند گران تر شود و کارکنان برای انجام کارها اضافه کاری دریافت کنند.

اگر در هتل خود خلأهای مهارتی دارید، استخدام کارکنان جدید می تواند به شما کمک کند تا تجربه ای برتر برای مشتریان ارائه دهید و همچنین ممکن است به عملیات روزمره تجاری کمک کند. در نهایت، افزودن کارمندان جدید می‌تواند ایده‌های تازه‌ای را معرفی کند و هر یک از استخدام‌های جدید شما دیدگاه‌ها و تجربیات بیرونی را با خود به همراه دارد.

 

7 نکته برای استخدام کارکنان هتل

فرآیندهای استخدام می تواند پیچیده باشد، و وقتی نوبت به یافتن بهترین نامزدهای ممکن می رسد، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. برای کمک، در اینجا هفت نکته برای استخدام کارکنان هتل پیدا خواهید کرد.

1. آنچه را که نیاز دارید از کارکنان هتل روشن کنید

اولین قدم در هنگام گسترش تیم کارکنان هتل، این است که تا حد امکان در مورد آنچه نیاز دارید و چرا به آن نیاز دارید، شفاف باشید. این بدان معنی است که از یک بخش به بخش دیگر از هتل خود عبور کنید، عملکرد را ارزیابی کنید، مناطقی را برای بهبود شناسایی کنید، و بخش هایی را که ممکن است به کارکنان جدید نیاز داشته باشند مشخص کنید.

با مدیران دپارتمان بحث کنید که به چه چیزی نیاز دارند و چه چیزی را می خواهند. کارمندان هتل را که ترک می کنند را پیگیری کنید و مطمئن شوید که برنامه ای برای جایگزینی آنها قبل از اینکه از دست دادن آنها به شدت احساس شود دارید.

صرف نظر از اینکه به مدیر هتل ، پذیرش، نظافتچی یا آشپز نیاز دارید، باید دقیقاً بدانید که برای چه موقعیت یا موقعیت هایی استخدام می کنید و این استخدام کننده جدید واقعاً در هتل چه خواهد کرد. همچنین باید در زمان‌های مناسب استخدام کنید – زمانی که توانایی مالی برای انجام این کار را دارید، زمانی که نیاز وجود دارد، اما قبل از اینکه عملکرد بیش از حد کاهش یابد.

2. فرآیند استخدام خود را بر اساس شرح شغل قرار دهید

در مرحله بعد، باید برای هر موقعیتی که به دنبال استخدام کارکنان جدید هتل هستید، یک شرح شغل ایجاد کنید. این شرح شغل علاوه بر توصیف کارهایی که فرد جدید استخدام می‌کند باید به عنوان سنگ بنای کل فرآیند استخدام و تصمیمات نهایی شما باشد.

حداقل شرایط لازم برای این موقعیت را از نظر تحصیلات رسمی، تجربه کاری قبلی و مهارت های نرم در نظر بگیرید. آیا این موقعیتی است که بتوانید از ابتدا برای آموزش یک نفر زمان صرف کنید یا نیاز دارید که قبلاً در یک شغل مشابه کار کرده باشد تا بتواند با سرعت به زمین بخورد؟

علاوه بر این، شما باید آنچه را که به دنبال آن هستید روشن کنید، بدون اینکه شرح شغل را برای افراد دشوار کنید، در غیر این صورت ممکن است در یافتن متقاضی با مشکل مواجه شوید. در حالی که استخدام برای یک موقعیت مدیریت هتل احتمالاً به تجربه قبلی نیاز دارد، احتمالاً می توانید به کسی بیاموزید که میزهای انتظار در رستوران هتل را ببیند.

3. در مورد راه هایی برای جذب بهترین کارکنان هتل فکر کنید

در حالی که ممکن است نیاز به کارکنان جدید هتل را شناسایی کرده باشید، در واقع جذب بهترین نامزدهای ممکن به هتل خود موضوع دیگری است. صنعت هتلداری بسیار رقابتی است و سایر هتل های مجاور ممکن است به دنبال پر کردن موقعیت های مشابه با موقعیت هایی باشند که شما به دنبال آن هستید.

با در نظر گرفتن این موضوع، باید راه‌های مختلفی را در نظر بگیرید که می‌توانید هتل خود را برای کسانی که می‌خواهند وارد این صنعت شوند و همچنین کسانی که قبلاً در هتل دیگری کار می‌کنند جذاب کنید. در یک سطح ساده، این به این معنی است که به این فکر کنید که به آنها چه حقوقی می دهید و چه مزایای شغلی می توانید ارائه دهید.

با این حال، فراتر از این، مردم اغلب به شغل هتل علاقه مند هستند  تا برای یک شغل واحد. در نظر بگیرید که چه چیزی می توانید به نامزدهای احتمالی در مورد آینده شغلی خود با هتل خود بگویید. آیا فرصتی برای پیشرفت وجود دارد؟ آیا به کارکنان وفادار پاداش می دهید؟ آیا آنها می توانند به طور بالقوه به آموزش برای پیشرفت شغلی خود در آینده دسترسی داشته باشند؟

 

4. از طیفی از کانال های مختلف استخدام کنید

وقتی شغلی در هتل دارید که نیاز به پر کردن دارد، ممکن است فکر کنید آن را در تابلوهای شغلی مربوطه تبلیغ کنید، به ویژه آنهایی که بر صنعت هتلداری تمرکز دارند، که یک استراتژی کاملاً قابل اجرا است. با این حال، شما باید فراتر از این نیز فکر کنید، زیرا بهترین نامزدها ممکن است لزوماً به آن هیئت ها نگاه نکنند.

به همین دلیل، استراتژی استخدام شما باید به کانال ها و پلتفرم های مختلف گسترش یابد. طیف گسترده ای از گزینه ها، از روی آوردن به یک استخدام کننده حرفه ای، که ممکن است تجربه گسترده ای در یافتن بهترین نامزدها برای مشاغل هتل داشته باشد، تا استفاده از رسانه های اجتماعی وجود دارد.

به عنوان مثال، لینکدین یک سایت شبکه اجتماعی عالی برای توسعه یک شبکه حرفه ای است. با تبلیغ مشاغل در پلتفرم، ممکن است بتوانید با نامزدهایی ارتباط برقرار کنید که فعالانه در حال بررسی تابلوهای شغلی نیستند اما ممکن است شغل جدیدی بخواهند. به طور مشابه، می توانید شغل خود را در وب سایت هتل و حساب های رسانه های اجتماعی خود پست کنید.

 

5. از فرآیند مصاحبه برای محدود کردن نامزدها استفاده کنید

هنگامی که لیست متقاضیان خود را تهیه کردید، می توانید شروع به فیلتر کردن متقاضیانی کنید که معیارهای شما را ندارند و افرادی را که فکر می کنید بهترین شانس را دارند شناسایی کنید. سپس می توانید از فرآیند مصاحبه برای محدود کردن این لیست استفاده کنید. کاندیداهای بالقوه را حتی بیشتر کنید تا تصمیم نهایی شما آسان تر شود.

شما باید از مصاحبه های خود برای پرسیدن سوالاتی استفاده کنید که به شما کمک کند نه تنها مهارت ها و تجربیاتی را که نامزدها دارند، بلکه ویژگی ها و ویژگی های شخصی آنها را نیز درک کنید. همچنین ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که آیا مصاحبه حضوری لازم است یا مصاحبه تلفنی یا ویدیویی موثر است یا خیر.

به دقت فکر کنید که چه کسی واقعاً مصاحبه ها را انجام می دهد. رهبران بخش، که تجربه ای در این نقش دارند، می توانند رهبری را بر عهده بگیرند، اما ممکن است بخواهید خودتان این کار را انجام دهید یا ممکن است بخواهید یک تیم مصاحبه بسازید. هنگام تصمیم گیری در مورد چند نفر برای مصاحبه، هزینه ها و سرعت نیاز به یک نفر را در نظر بگیرید.

 

6. استخدام کارکنان هتل با کیفیت برای موفقیت

هنگامی که تمام مصاحبه ها را انجام دادید، باید تصمیم بگیرید که کدام نامزد به جمع کارکنان هتل شما بپیوندد. شما در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد متقاضیان دارید، اما هنوز هم می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. به عنوان مثال، بررسی منابع می تواند به شما کمک کند تا تصویر واضح تری بسازید.

در ادامه، ممکن است بخواهید یک بررسی اساسی از پروفایل های رسانه های اجتماعی نیز انجام دهید. به طور خاص، لینکدین می تواند برای بررسی اینکه آیا سوابق شغلی با اطلاعاتی که به شما داده شده مطابقت دارد یا خیر مفید باشد. بسته به ماهیت نقش آنها در هتل شما، ممکن است نیاز به بررسی سوابق جنایی نیز داشته باشید.

در نهایت، تصمیم شما در مورد اینکه چه کسی را استخدام کنید باید بر انتخاب افرادی با ویژگی های مناسب برای موفقیت متمرکز شود. این به معنای ترکیبی از مهارت های مناسب، سطح مناسب تجربه و ویژگی های شخصی مناسب است. اگر با فرهنگ شرکت شما همخوانی نداشته باشد، حتی فردی با شرایط مناسب ممکن است بهترین انتخاب نباشد.

 

7. به اندازه کافی در آموزش استخدام های جدید خود سرمایه گذاری کنید

در نهایت، مهم است که به یاد داشته باشید که فرآیند استخدام به نقطه ای ختم نمی شود که شما در مورد اینکه چه کسی را استخدام کنید، تصمیم بگیرید. کارکنان جدید هتل باید برای انجام کار خود آموزش ببینند. علاوه بر این، با توجه به یونیفرم کاری خود و آگاه سازی از سیاست های شرکت، باید آنها را وادار کرد تا احساس کنند عضوی از تیم هستند.

شما باید به اندازه کافی در آموزش سرمایه گذاری کنید، حتی اگر آنها تجربه قبلی در یک نقش مشابه داشته باشند. هتل ها همه متفاوت هستند، و آنها باید یاد بگیرند که چگونه کارها در هتل شما انجام می شود.

همچنین درک این نکته ضروری است که آموزش برای کارکنان جدید هتل را نمی توان یک بار ارائه کرد و سپس فراموش کرد. برای اکثریت قریب به اتفاق نقش‌های شغلی در یک هتل، آموزش لازم است، به‌ویژه زمانی که استراتژی‌های هتل شما تغییر می‌کند، فناوری بهبود می‌یابد و فرآیندها تکامل می‌یابند.

 

مروری بر کانال های جذب کارکنان هتل

هنگامی که به دنبال استخدام کارمندان جدید هتل هستید، چندین کانال مختلف برای کشف وجود دارد، از تابلوهای استخدام آنلاین هتل و وب سایت هتل خود تا پلتفرم های رسانه های اجتماعی و آژانس های استخدام حرفه ای. درک این کانال ها می تواند به شما کمک کند کاندیدای مناسب برای موقعیت های خالی خود پیدا کنید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد کانال‌های مختلف موجود برای جویندگان کار و کارفرمایان صنعت هتل‌داری که به دنبال کارکنان جدید هتل هستند، «نمای کلی کانال‌های جذب کارکنان هتل » را بخوانید .

جستجوی کارکنان هتل از طریق تابلوهای شغلی هتل

هنگام یافتن کارکنان هتل برای پر کردن جای خالی، تابلوهای شغلی یکی از بهترین گزینه ها هستند. از این گذشته، افرادی که از این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند، همگی فعالانه به دنبال کار هستند، و برخی از هیئت‌های شغلی در ارتباط بین هتل‌ها با افرادی که علاقه‌مند به کار در صنعت هتلداری یا کسانی که قبلاً در آنجا کار می‌کنند، تخصص دارند.

مقاله ما “جستجوی کارکنان هتل از طریق تابلوهای شغلی هتل” تعدادی از محبوب ترین تابلوهای شغلی موجود برای کارفرمایان و جویندگان کار را فهرست می کند و به شما در

مروری بر کارکنان هتل و تمام موقعیت های مختلف در صنعت هتلداری

بخش قابل توجهی از فرآیند استخدام بر روی شناسایی نامزدهای مناسب و موقعیت های مناسب برای پر کردن متمرکز است. با رشد یا تکامل هتل ها، ممکن است تعداد افرادی که استخدام می کنید نیز افزایش یابد. به همین دلیل، داشتن درک کامل از تمام نقش های مختلف شغلی مهم است.

با خواندن مقاله «نمای کلی کارکنان هتل و همه موقعیت‌های مختلف در صنعت هتلداری »، در مورد نقش‌های شغلی مختلف و آنچه که مستلزم آن هستند، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد، که می‌تواند به آسان‌تر شدن تصمیم‌گیری برای استخدام کمک کند.

استخدام کارکنان با مهارت ها و کیفیت های مورد نیاز می تواند موفقیت و شکست را در صنعت هتلداری متمایز کند. با پیروی از نکات ارائه شده، می توانید مطمئن شوید که کارکنان هتل مناسب را برای موقعیت های مناسب استخدام می کنید. برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

 

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا