بلاگ

اتوماسیون و فناوری راه حل کمبود نیروی انسانی هتل

بازگرداندن مهمانان پس از برداشته شدن محدودیت‌های سفر، چالشی برای اکثر هتل‌ها نبوداما بازگرداندن کارکنانی که این صنعت را ترک کردند دشوار استدر نتیجه، کمبود کارکنان و نیروی انسانی هتل به یکی از سخت‌ترین پیامدهای همه‌گیری برای هتل‌ها تبدیل شده استاین مشکلات جدیدی را برای صنعتی ایجاد می کند که هنوز پس از ماه ها تعطیلی در حال بهبود استاما در حالی که هیچ راه حلی وجود ندارد، می توانید چندین جنبه از این چالش را به طور همزمان با ابزارهای مناسب حل کنید.

یک مشکل قدیمی با قدرت بیشتری برمی گردد

یافتن و حفظ کارمندان عالی برای هتل ها هرگز آسان نبوده است، حتی قبل از همه گیری.

بسیاری از مشاغل مهمان نوازی مجبور شدند پرسنل شایسته را کنار بگذارند یا آنها را در طول قرنطینه مرخص کردند.  با این حال، زمانی که محدودیت ها برداشته شد و هتل ها به دنبال استخدام مجدد کارکنان سابق شدند، بسیاری از آنها بازنگشتند. آن‌ها در صنایع دیگری که شرایط و مزایای کاری بهتری را ارائه می‌کردند، مشاغلی را انتخاب کرده بودند.

در نتیجه، تقریباً 1.6 میلیون موقعیت مهمان نوازی تنها در ایالات متحده باز است، با این حال تعداد کمی از مردم مایل به پر کردن آنها هستند. وضعیت در کشورهای دیگر مانند بریتانیا و آلمان نیز مشابه است. در نتیجه، 94.5٪ از هتل ها می گویند که امروز با کمبود کارکنان مواجه هستند.

چگونه کمبود کارکنان بر هتل ها تأثیر می گذارد

کمبود کارکنان مجموعه ای از مفاهیم را برای یک هتل به همراه دارد. برای شروع، تیم های موجود باید حجم کار بیشتری را تحمل کنند. آنها اضافه کاری انجام می دهند و وظایف زیادی بر عهده دارند که بر سلامت روان آنها تأثیر منفی می گذارد. این منجر به کاهش استاندارد خدمات  و ارائه خدمات کمتر (مثلاً ساعات کاری محدود رستوران ها)می شود . زمانی که مهمانان رضایت کمتری داشته باشند، شهرت یک هتل ضربه خواهد خورد.

کمبود زمان همچنین منجر به آموزش ناکافی کارکنان خواهد شد، که به این معنی است که اعضای تیم فوق‌العاده بی‌تجربه بازدهی کمتری خواهند داشت. بدترین نتیجه، بستن شعبه ها یا توقف فروش اتاق ها است، زیرا به این معنی است که با وجود تقاضای موجود، درآمد خود را از دست می دهید.

هتل‌ها در همه جا سعی می‌کنند با ارائه حقوق‌های بالاتر و امتیازات بهتر، به این مشکلات رسیدگی کنند و کارمندان جدید را جذب کنند. این یک روش عالی برای جذاب تر کردن محل کار شما است. اما در ابتدا خود را برای ضربه زدن به سوددهی خود آماده کنید.

شایان ذکر است که همه هتل ها به یک شکل تحت تأثیر این مشکل قرار نمی گیرند. 5.3 درصد از هتل ها ادعا می کنند که کارکنان کم ندارند. این یک سوال جالب را ایجاد می کند: این هتل ها چه کاری متفاوت انجام می دهند؟

پاسخ ساده است: آنها از اتوماسیون بیشتر از رقبای تحت تأثیر خود بهره می برند. بیایید ببینیم که چگونه ممکن است  در هتل شما نیز قابل اجرا باشد .

 

اتوماسیون: راه نجات شما در زمان کمبود ها

 

هدف استفاده از اتوماسیون ساده است: صرفه جویی در زمان با حذف یا به حداقل رساندن نیاز به فعالیت های وقت گیر و تکراری. نمونه هایی از میز پذیرش عبارتند از ورود/خروج، فروش مجدد، و پاسخ دادن مکرر به سوالات مشابه.

بیایید چک-این آنلاین را به عنوان مثال در نظر بگیریم. در اینجا اتوماسیون می تواند وقت کارکنان شما را آزاد کند و تجربه بهتری را برای مهمان ایجاد کند. این سیستم از مهمانان می‌خواهد که اطلاعات شناسایی و کارت اعتباری خود را قبل از ورود ارائه کنند.  این اطلاعات را از طریق یکپارچه سازی به سیستم پرداخت ارسال می کند و تمام تشریفات قبل از ورود مهمان از در، انجام می شود.

برای مهمانان یک کد موبایل بفرستید، و دیگر نیازی به انتظار نخواهند داشت. آنها می توانند بلافاصله وارد اتاق خود شوند.

آنها فقط باید کلید خود را در هنگام ورود از پذیرش تحویل بگیرند. این امر ورود مسافران را آسان‌تر می‌کند و به تیم شما زمان بیشتری برای تعامل معنادار با مهمانان می‌دهد.

مدیریت درآمد: نامزد اصلی برای اتوماسیون

البته اتوماسیون می تواند در بخش های داخلی نیز معجزه کند. مدیریت درآمد پتانسیل های زیادی دارد زیرا سیستم های خودکار می توانند وظایف دستی را بر عهده بگیرند و به شما در ایجاد درآمد بیشتر کمک کنند.

در اینجا سه ​​عنصر اصلی مدیریت درآمد وجود دارد که می توانید آنها را خودکار کنید.

1. جمع آوری و سازماندهی داده ها

از آنجایی که روش دستی بسیار وقت گیر است، به ندرت داده های قابل اعتماد و در زمان واقعی را ارائه می دهد. در نتیجه، شما همچنان با اطلاعات ناکافی انتخاب قیمت و توزیع می کنید و فرصت های درآمدی را از دست می دهید.

یک سیستم مدیریت درآمد خودکار (RMS) این کار را برای شما انجام می دهد. این به طور مداوم داده‌های تاریخی داخلی  (OTB) و بینش‌های تقاضای رقبا و آینده‌نگر را در زمان واقعی جمع‌آوری می‌کند. این تغییرات مستقیم در تقاضا را نشان می دهد و به شما امکان می دهد فوراً بر اساس به روزترین و دقیق ترین اطلاعات عمل کنید.

2. نرخ به روز رسانی

به روز رسانی نرخ های خود به صورت دستی زمان بر است. این بدان معناست که تیم شما ممکن است فقط مدت‌ها پس از تغییر تقاضا بتواند قیمت‌ها را تغییر دهد، زیرا آنها کارهای زیادی برای انجام دادن دارند. این احتمالاً فرصت‌های درآمدی شما را هزینه می‌کند و ممکن است منجر به هزینه‌های بیش از حد یا کمتر شود.

یک RMS خودکار می‌تواند کارها را سریع‌تر پیش ببرد. مجموعه داده های گسترده ای را 24/7/365 جمع آوری می کند و آنها را برای شناسایی تغییرات بازار زنده تجزیه و تحلیل می کند. هنگامی که RMS تغییری را تشخیص می دهد، پیشنهادات قیمت بهینه شده را بلافاصله دریافت می کنید. RMS این نرخ های جدید را به محض تایید شما به PMS و کانال های توزیع شما ارسال می کند. یعنی پایان به روز رسانی نرخ دستی!

اکنون می توانید موقعیت خود را همیشه حفظ کنید و از هر فرصتی استفاده کنید. اما اگر وقت ندارید پیشنهادات RMS را فوراً بررسی کنید، ممکن است برخی از شانس‌ها را از دست بدهید.

یک قدم جلوتر بروید و قیمت گذاری کاملاً خودکار را پیاده سازی کنید. این تنظیم کاملاً دستی به RMS اجازه می دهد تا نرخ اتاق را برای شما 24 ساعته به طور خودکار به روز کند. بیشترین صرفه جویی در وقت شما را می دهد و تضمین می کند که از هر فرصتی برای افزایش درآمد اتاق بهترین استفاده را می کنید.

3. پیش بینی درآمد اتاق

بازارهای غیرقابل پیش بینی امروزی، پیش بینی را دشوار کرده اند، زیرا داده های تاریخی دیگر قدرت پیش بینی ندارند. جمع‌آوری و ارزیابی داده‌ها برای پیش‌بینی و کنار هم قرار دادن پیش‌بینی‌ها به صورت دستی زمان زیادی را هزینه می‌کند. با این حال، دقت پیش‌بینی پایین می‌ماند زیرا مجبور هستید به احساس درونی خود تکیه کنید.

RMS خودکار روند پیش بینی ماهانه شما را سرعت می بخشد. پیش بینی درآمد اتاق را با استفاده از داده های بازار زنده، تقاضا و OTB به روز می کند. هر زمان که بازار و قیمت های شما تغییر کند، سیستم به طور خودکار پیش بینی های خود را تنظیم می کند. این برای تیم های عملیاتی نیز مفید است زیرا به آنها اجازه می دهد تا از قبل بهتر برنامه ریزی کنند و منابع خود را مدیریت کنند. به زبان ساده، روند پیش بینی درآمد شما پویا می شود.

همانطور که می بینید، اعتماد به یک RMS نوآورانه با خودکارسازی وظایف مدیریت درآمد مزایای زیادی دارد.

 

اتوماسیون به تیم های کوچکتر کمک می کند کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهندحتی در بازارهای آشفته امروزی می توانید از همه فرصت های درآمدی حداکثر استفاده را ببرید و خط اصلی خود را افزایش دهیداین به شما امکان می دهد بدون به خطر انداختن درآمد خود، حقوق و مزایای رقابتی تری ارائه دهیدبا توجه به رقابت سخت امروزی برای مهمانان و کارکنان، تضمین این مزایا برای هتل شما تنها کار هوشمندانه ای است که باید انجام دهید

 

یکی از محصولات دوران کووید برای هتل ها ، کمبود نیروی انسانی بود .

با اینکه این مسئله یک مسئله قدیمی و یک چالش برای مدیران محسوب میشد . اما دوران همه گیری کویید این مسئله را تشدید کرد .

در این مقاله به نقش اتوماسیون و انفورماتیک در کاهش نیازمندی هتل ها به نیروی انسانی اشاره کردیم .

برای دریافت مشاوره رایگان و بررسی وضعیت هتل خود و آگاهی از پتانسیل های موجود، با ما تماس بگیرید .

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا