بلاگ

11 نکته موثر برای مدیریت رستوران

سخت ترین بخش هر کسب و کار ، مدیریت آن است ، بخصوص زمانی که این کسب و کار یک رستوران باشد ، کار بسیار چالش برانگیزتر می شود .

مدیریت رستوران یکی از از آن مشاغلی است که مسئولیت های بی شماری را در بر می گیرد و به مهارت های فراوانی نیاز دارد .

از انجام و کنترل عملیات اجرایی در بخش های خرید و تامین تا نگهداری همیشگی کیفیت و اجرای آشچزخانه مناسب ؛ راضی نگه داشتن مهمانان ، در عین حال اطمینان از عملکرد خوب رستوران و کسب درآمد ، کار آسانی نیست .

با این همه مسئولیت، طبیعی است که گاهی مدیران رستوران احساس خفگی و ترس داشته باشند .

نترسید ، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم !

ما فهرستی از مفیدترین نکاتی را گردآوری کرده ایم که به بهبود مهارت های مدیریت رستوران شما کمک می کند و بار را از دوش شما کم می کند .

 

11 نکته  موثر برای مدیریت رستوران  شما

 

 

1- فعال و واکنشگرا باشید

صنعت رستوران داری یکی از سریع ترین و پویا ترین صنایع در جهان است . چیزها دائما در حرکت هستند . برای مدیران رستوران ها مهم است که همیشه در صدر این روندهای دائما در حال تغییر باقی بمانند و رستوران های خود را مطابق با آن تطبیق دهند ، در غیر اینصورت خطر عقب افتادن آنها وجود دارد .

بعنوان مثال ، به دلیل محدودیت های ایجاد شده بیماری کووید ، مشتریان رستوران هایی را ترجیه می دادند که خدمات رزرو میز ارائه می دهند . برای مدیران رستوران ها ، شناسایی زودهنگام این تغییرات و همسو شدن با آن سریعتر از رقبا بسیار مهم است . در غیراینصورت مشتریان خود را از دست خواهند داد .

از سوی دیگر ، مدیران رستوران نیز باید در سبک مدیریتی خود انعطاف کافی داشته باشند تا بتوانند بر اساس نیاز های ایجاد شده ، تغییرات سریع انجام دهند . به عنوان مثال ، اگر یک مدیر رستوران به طور ناگهانی متوجه درخواست های زیاد مشتریان برای غذاهای گیاهی شود ، باید سریعا دست به کار شود و غذاهای گیاهی را به منوی خود اضافه کند تا از موقعیت پیش آمده بیشترین استفاده را ببرد و پایگاه مشتریانش را قوی تر کند .

2- از کارهایی که رقبای شما انجام می دهند آگاه باشید .

 

همانطور که می دانید ، رستوران های جدید همه روزه در حال ظهور هستند . و برای مشتریان همواره بیش از 100 انتخاب وجود دارد ، بنابر این آنها اگر کمبودی در رستوران شما ببینند دیگر به آن بر نمی گردند . به همین دلیل است که حدود 60 درصد از رستوران ها سال اول را نمی توانند سر کنند.

همگام شدن با رقبا ممکن است سخت باشد . اما برای مدیران رستوران ، مهم است که همیشه در مورد چیزهایی که رقبایشان به میهمانان و مشتریان ارائه می دهند  بروز بمانند. این به مدیران رستوران امکان می دهد که همیشه یک قدم جلوتر از رقبایتان بمانید و جایگاه خود را همیشه حفظ کنید . امکانی که شانس بقای رستوران را در میان هزاران رقیب افزایش می دهد .

3- مشتریان خود را درک کنید.

 

مشتریان ستون فقرات یک کسب و کار و منبع اصلی درآمد یک رستوران هستند . با این حال ، بسیاری از مدیران رستوران ها بر روی میهمانان خود تمرکز نمی کنند.

بعنوان یک مدیر ، بسیار مهم است که درک عمیقی از مشتریان خود داشته باشید .

– چه کسانی هستند ؟

– نیاز ها و خواسته آنها چیست ؟

– چه چیزهایی را بر چیزهای دیگر ترجیح می دهند ؟

و …

تا بتوانید رستوران خود را مطابق با آن تنظیم کنید .به یاد داشته باشید ، رستوران شما برای رفع نیازهای آنها وجود دارد ، بنابر این مطمئن شوید که می توانید  دقیقا آنچه را که نیاز دارند به آنها ارائه دهید .

همچنین درک بهتر از از میهمانانتان به شما این امکان را می دهد که هر بار که وارد رستوران شما می شوند ، یک حس و حال جدید را تجربه کنند ، که به ایجاد رابطه قوی تر با آنها کمک می کند و وفاداری آن ها را نسبت به برند شما بهبود می بخشد .

به یاد داشته باشید جذب یک میهمان یا مشتری جدید پنج برابر بیشتر از نگه داشتن یک میهمان فعلی هزینه دارد ، بنابر این مطمئن شوید که سعی می کنید تا حد امکان مشتریان خودرا حفظ کنید .

4- فرایند های صحیح را در زمان صحیح انجام دهید.

عملکرد یک رستوران نتیجه اجرای همزمان 100 فرایند مختلف است . برای موفقیت ، تمام عملیات باید مانند یک ماشین روغن کاری شده ، شبانه روزی و صحیح اجرا شود . حتی یک نقص کوچک می تواند کل سیستم را به عقب براند .

این مسئولیت مدیر رستوران است که فرآیند های مناسبی را برای هر عملیات تعریف کند تا هیچ سردرگمی در تیم ایجاد نشود و همه چیز به خوبی اجرا شود . این نه تنها عملیات در رستوران شما را استاندارد و ساده می کند ، بلکه بهره وری کلی رستوران را نیز بهبود می بخشد ..

5-از کارمندان خود بپرسید

یکی از مهمترین چیزهایی که به عنوان مدیر رستوران باید به خاطر بسپارید این است که همه چیز را نمی دانید. ممکن است افراد دیگری در اطراف شما وجود داشته باشند که ممکن است از چیزهای خاصی آگاهی بیشتری داشته باشند، و همیشه ایده خوبی است که نظرات آنها را برای بهبود تصمیم گیری خود در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، کارمندان پذیرش یا کاپتان اردر شما دارایی بزرگی برای درک بهتر مهمانان شما هستند، زیرا آنها بیش از هر کس دیگری وقت خود را در “میدان” با آنها می گذرانند. آنها می توانند بر اساس تجربه و ارتباط دست اول با مهمانان، بینش مفیدی در مورد مشتریان رستوران به شما ارائه دهند.

مطمئن شوید که با کارمندان خود صحبت می کنید و آنها را به طور منظم در فرآیند تصمیم گیری قرار می دهید. این نه تنها بینش بهتری را ارائه می‌کند، بلکه باعث می‌شود تیم احساس کند که بخشی از فرآیند است که به نوبه خود باعث انگیزه بیشتر آنها می‌شود.

 

6- کارکنان خود را آموزش دهید .

یک تیم خوب آموزش دیده می تواند تفاوت بین یک رستوران خوب و عالی باشد. هرچه کارکنان شما در عملیات رستوران شما آموزش بیشتری داشته باشند، رستوران شما بهتر عمل می کند و به طور قابل توجهی احتمال موفقیت شما را افزایش می دهد.

هر رستورانی روش خاص خود را برای انجام کارها دارد. مهم است که هر کارمند را به درستی آموزش دهید، حتی آنهایی که سالها تجربه دارند، تا مطمئن شوید که همه نیروی انسانی شما عملکردی یکسانی در  رستوران شما دارند .

یک کتابچه راهنمای آموزشی کارمندان می تواند مفید باشد تا اطمینان حاصل شود که هر کارمند یک فرآیند آموزشی استاندارد را طی می کند و چیزی برای بازنگری منظم دارد.

کارمندان همچنین باید دوره های آموزشی منظمی داشته باشند تا مطمئن شوند که همه چیز هنوز در ذهن آنها تازه است و آنها همیشه در بهترین حالت خود هستند.

7- مراقب کارمندان خود باشید .

کارمندان جدایی ناپذیرترین بخش کسب و کار هستند و مراقبت از آنها بخش مهمی از شغل مدیر رستوران است.

اغلب اوقات، مدیران رستوران در ارائه تجربه خوب به کارکنان خود شکست می خورند، به همین دلیل است که صنعت یکی از بالاترین نرخ های جابجایی کارکنان (کمتر از 2 ماه) را دارد. با توجه به هزینه استخدام و آموزش اعضای تیم جدید، رستوران ها باید با ارائه دستمزد رقابتی، رهبری خوب و مشوق هایی برای تقویت روحیه و راضی نگه داشتن اعضای تیم فعلی خود، تمرکز کنند.

وقتی کارمندان خوشحال هستند، به احتمال زیاد روی موفقیت رستوران سرمایه گذاری می کنند و عملکرد بهتری دارند که منجر به افزایش کارایی و درآمد می شود.

8- بازخورد، بازخورد، بازخوردا

بازخورد یکی از مفیدترین ابزار برای یک مدیر رستوران است. مهم نیست که از کجا می آید، کارمندان، مدیران یا مشتریان شما، بازخورد بینش عمیق تری از عملکرد رستوران شما ارائه می دهد که در غیر این صورت از قلم می افتاد.

به عنوان مثال، بازخورد مهمان می تواند به شما بگوید که مهمانان دقیقاً چه چیزی را در رستوران شما دوست دارند یا دوست ندارند. درک بهتری از اینکه آیا رستوران شما می‌تواند خواسته‌های آن‌ها را برآورده کند یا خیر، به شما می‌دهد و به شناسایی زمینه‌های بهبود کمک می‌کند.

مطمئن شوید که یک سیستم بازبینی قوی برای دریافت بازخورد منظم از مهمانان خود راه اندازی کرده اید تا همیشه عملکرد رستوران خود را پیگیری کنید.

9- بازاریابی را فراموش نکنید.

به‌عنوان یک مدیر، به راحتی می‌توان درگیر 100 کار مرتبط با مدیریت راحت رستوران شد و همه چیز بازاریابی را فراموش کرد.

شما ممکن است بهترین رستوران دنیا را با خوشمزه ترین غذاها راه اندازی کنید، اما مهمانان شما تا زمانی که به آنها نگویید متوجه این موضوع نخواهند شد. اینجاست که اهمیت بازاریابی مشخص می شود.

بازاریابی چیزی است که باعث می شود مردم از درهای رستوران شما عبور کنند. بنابراین مطمئن شوید که آن را به انتهای لیست اولویت‌های خود نرسانده‌اید. زمانی را صرف درک رفتار و ترجیحات مهمانان خود کنید تا بهترین بستر را برای تبلیغ رستوران خود و دسترسی به افراد مناسب انتخاب کنید.

10. زندگی خود را با تکنولوژی آسان تر کنید

در اینجا یک واقعیت جالب برای مدیران رستوران وجود دارد – لازم نیست همه این کارها را خودتان انجام دهید. در سال‌های اخیر، فناوری رستوران انقلابی در عملیات رستوران ایجاد کرده است و به مدیران کمک می‌کند تا در وظایف روزمره خود مانند نگهداری پایگاه داده مشتریان، مدیریت رزرو، جمع‌آوری بازخورد مهمان و غیره کمک کنند.

اطمینان حاصل کنید که از فناوری هایی مانند سیستم های CRM، سیستم های مدیریت منابع، سیستم های گزارش گیری پیشرفته و غیره استفاده می کنید تا کارایی عملیاتی رستوران خود را بهبود بخشیده و زندگی خود را آسان تر کنید.

مطمئن نیستید که روی کدام فناوری برای رستوران خود سرمایه گذاری کنید؟ برای انتخاب بهترین مورد با ما تماس بگیرید.

11. به یادگیری ادامه دهید

مدیر فردی است که قرار است همه پاسخ ها را داشته باشد. برای اینکه آن شخص باشید، باید خود را در هر جنبه ای از رستوران آموزش دهید. اطلاعات خود را در مورد غذاهایی که رستورانتان سرو می کند، مواد اولیه، تاریخچه، میراث و اینکه  از کجا می آید، کامل کنید. در مورد سبک های مختلف مدیریت بیاموزید تا بتوانید افراد خود را به بهترین شکل ممکن هدایت کنید. و مهمتر از همه، به یادگیری بیشتر و بیشتر در مورد مشتریان خود ادامه دهید تا بتوانید بهترین تجربه ممکن را برای آنها فراهم کنید.

با توجه به ماهیت پویای صنعت، یادگیری مستمر برای مدیران رستوران بسیار مهم است تا با محیط در حال تغییر همگام شوند و در طول زمان کار خود را کامل کنند.

 

 

 

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا