آشپزخانه و رستوران

مدیریت رستوران و کافی شاپ

مدیریت آشپزخانه ها

مدیریت رستوران و کافی شاپ ( بعنوانی نوعی از رستوران ) شامل نظارت بر عملیات روزانه در یک رستوران است، اما یک جزء استراتژیک مهم نیز دارد، زیرا مدیران در نهایت وظیفه هدایت کسب و کار را به سمت موفقیت بلندمدت دارند. در اینجا، ما تمام اطلاعات مورد نیاز شما را در مورد اینکه مدیریت رستوران چیست، چگونه می توان آن را تعریف کرد، چرا اینقدر مهم است، و کیفیت ها و شایستگی هایی که برای کار در چنین نقشی لازم است، ارائه می دهیم.

صنعت رستوران چیست؟

قبل از پرداختن به مبحث مدیریت رستوران، ارزش این را دارد که دقیقاً بدانیم صنعت رستوران به چه چیزی اشاره دارد. اساساً، هر کسب‌وکاری که به مشتریان اجازه سفارش غذا و خوردن غذا در محل را می‌دهد، می‌تواند در صنعت رستوران‌داری، از جمله رستوران‌ها، بارها و مشاغل مشابه در نظر گرفته شود. رستوران‌ها می‌توانند مستقل باشند یا به یک تجارت گسترده‌تر متصل باشند، همانطور که در مورد رستوران‌های داخل هتل‌ها صدق می‌کند. صنعت رستوران بخشی از صنعت مهمان نوازی گسترده تر را تشکیل می دهد. همچنین اساساً از طریق این تعریف که رستوران ها به مشتریان اجازه می دهند غذا را در محل غذا بخورند، از صنعت خدمات غذایی جدا شده است. با این اوصاف، بسیاری از رستوران ها خدمات تحویل غذا و غذا را نیز ارائه می دهند.

مدیریت رستوران چیست؟

مدیریت رستوران به مدیریت روزانه مشاغل در صنعت رستوران اشاره دارد.
این شامل نظارت بر عملیات روزانه کسب و کار، مدیریت نیروی کار و امور مالی، برنامه ریزی استراتژی های رستوران، اطمینان از دستیابی به اهداف، برنامه ریزی برای بازاریابی و مدیریت شهرت کسب و کار است.
مدیران رستوران باید درک عمیقی از کسب و کار خود و نحوه اجرای آن داشته باشند، باید به خدمات ارائه شده به  مشتری و سطح تجربه مشتری توجه ویژه ای داشته باشند تا بتوانند همیشه  نتایج را بهینه کنند.
توجه همیشگی به سیستم مدیریت ارتباط با مشتری و دریافت نظرات و پیشنهادات مشتریان همیشه بهترین روش برای بهبود فرایند هاست .

چرا مدیریت رستوران مهم است؟

به عنوان یک رشته، مدیریت رستوران مهم است، زیرا مدیران رستوران باید بر جنبه های مختلف عملیات روزانه کسب و کار خود نظارت داشته باشند. از بسیاری جهات، مدیران رستوران مانند چسبی هستند که رستوران های موفق را کنار هم نگه می دارد و یک مدیر رستوران خوب می تواند مزایای زیادی را برای کارفرمای خود خود فراهم کند.

کلید اصلی موفقیت رستوران ها چیست ؟

 

کلید اصلی موفقیت رستوران ها ایجاد تجربه عالی برای مشتریان است .

هر رستورانی که بتواند تجربه بهتری به مشتریان خود ارائه کند قطعا درصد موفقیت بیشتری خواهد داشت .

ایجاد این تجربه مستلزم داشتن دانش های گوناگون مدیریتی است . از مدیریت منابع انسانی تا تسلط بر خرید ، انبار داری و بهاء تمام شده .

استفاده از کارکنان حرفه ای و بالا نگاه داشتن سطح فنی آنها کلید اساسی است .

در کنار آن طراحی منو عالی و استفاده از مواد اولیه درجه یک در کنار استفاده از سرآشپز مناسب می تواند تجربه لذت بخشی برای مشتریان ایجاد کند .

در کنار موارد فنی فوق ، ایجاد محیطی دلنشین ، استفاده از رنگ ها و دکوراسیون مناسب همیشه تکمیل کننده دریافت لذت استفاده از طعم خوش غذا هاست .

ما در مجموعه دستیار هتل برای مدیریت حرفه ای رستوران ها در کنار شما خواهیم بود ، تجربه موفق ارائه خدمات بهینه در رستوران ها مختلف و انتقال این تجربه به شما بعنوان مالک یا مدیر رستوران، درصد موفقیت شما را چندین برابر خواهد کرد .

 

خدماتی که ما ارائه می دهیم به شرح ذیل است .

ایجاد و اصلاح فرایند ها و عملیات مربوط به رستوران ها و کافی شاپ.

 

  • ایجاد و اصلاح فرایند های مربوط به فروش و بازاریابی و نرخ گذاری.
  • بررسی و اصلاح فرایند های خرید و انبارداری مواد غذایی.
  • بررسی و اصلاح فرایند های مربوط به کاست کنترل .
  • بررسی و اصلاح فرایند های مربوط به آشپزخانه ها .
  • بررسی واصلاح فرایند های مربوط  به سالن رستوران .
  • بررسی و اصلاح فرایند های مربوط به اصلاح و طراحی منو غذایی .
  • بررسی و اصلاح فرایند های مربوط به بوفه های غذایی .
  • مشاوره در طراحی و نورپردازی فضاهای رستوران .
  • مشاوره در اصلاح نقشه و طراحی فضاهای مورد نیاز رستوران .
  • مشاوره در زمینه تدوین برنامه آموزشی کارکنان رستوران .
  • طراحی و ایجاد سیستم ارتباط با مشتری (CRM).

 

با کلیک بر روی لینک های مربوطه به جزئیان خدمات دسترسی خواهید داشت .

لطفا برای ارزیابی دقیق رستوران و یا آشپزخانه خود و تهیه بهترین راه حل بصورت رایگان با ما تماس بگیرید .

کارشناسان ما بعد از بررسی وضعیت مجموعه شما  پیشنهادات مربوطه را ارائه خواهند کرد .

 

تیم تولید محتوا

ما بعنوان تیم تولید محتوا سایت دستیار هتل سعی می کنیم تا بهترین و بروزترین اطلاعات هتلداری را برای مخاطبان گرامی تولید کنیم . تنها دستیار هتل دیجیتال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص انسان از ربات *

دکمه بازگشت به بالا